Pětibojařka Grolichová byla na ME sedmnáctá, vyhrála Těreščuková

Moderní pětibojařka Lucie Grolichová obsadila na mistrovství Evropy v Moskvě sedmnácté místo, Sylvie Marčevová skončila ve čtvrtečním finále dvaatřicátá. S téměř stobodovým náskokem zvítězila Ukrajinka Viktoria Těreščuková, vicemistryně světa z roku 2006, další medaile získaly Laura Asadauskaiteová z Litvy a Anastasia Samusevičová z Běloruska.

Grolichová, pro niž je šampionát v ruské metropoli generálkou před olympijskými hrami v Pekingu, začala šestým místem ve střelbě, v šermu si potom připsala aktivní bilanci 20:18. Po dvacáté pozici z plavecké části soutěže však v průběžném pořadí klesla.

V pátek je v Moskvě na programu finále mužů, do nějž postoupili všichni čtyři čeští reprezentanti.