Rubriky:

Ostatní

Florbalisté Mladé Boleslavi překvapili na Czech Open Josbu

31. července 2008 15:58 - PRAHA

Florbalisté Mladé Boleslavi se postarali na úvod mezinárodního turnaje Fortuna Czech Open v Praze o velké překvapení, když ve čtvrtek porazili finský celek Josba Joensuu 2:1. Favorit elitní kategorie mužů sice nad semifinalistou české extraligy vedl, ale obrat završil brankou 18 sekund před koncem Ondřej Fojta.

Josba sice vedla nad Mladou Boleslaví díky přesilovkové trefě hvězdy Esy Jussily, ale o vyrovnání se postaral Aleš Tůma a před koncem čtyřicetiminutové hrací doby rozhodl Fojta. "Vůbec jsme to nečekali, chtěli jsme hlavně dobře bránit, ale povedlo se nám to," řekl ČTK Fojta.

Prosadil se po přímočaré akci po přihrávce Štěpána Slaného díky efektní kličce i zakončení. "Máme to tak nacvičené. Jsem rád, že to vyšlo a prošel jsem před obránce," dodal Fojta. Mladoboleslavští si zajistili postup do osmifinálové skupiny díky podvečerní výhře nad Libercem 4:3.

Severočeši předtím ve skupině A remizovali se švýcarským celkem Tigers Langnau 4:4, když jim výhru sebral svou trefou český krajánek Aleš Zálesný. Švýcarský tým si pak spravil chuť výhrou nad Josbou 2:1 a Finové budou muset v pátek ráno zachraňovat účast v osmifinále, nebo budou bojovat o čtvrtfinále v kvalifikaci.

Cennou výhrou 2:0 díky brankám Petra Skácela a Tomáše Třísky nad švýcarským Grünenmattem s Radkem Sikorou a Tomášem Trnavským zahájili turnaj ve skupině B hráči FBC Ostrava, kteří zdolali i SSK Future 2:1 a jsou zatím stoprocentně úspěšní, čímž mají jisté osmifinálové boje. Florbalisté SSK Future se předtím rozešli smírně 2:2 se švédským druholigovým týmem Sirius IBK.

Úřadující extraligový šampion Tatran Střešovice v 'céčku' nejprve zvítězil nad havířovským Torpedem 2:1 a bez ztráty bodu je po výhře nad švýcarským Rychenbergem Winterthur 5:2. Švýcarský tým s hrajícím trenérem Radimem Cepkem a triem dalších Čechů Adamem Šteglem, Martinem Ostřanským a Vojtěchem Skalíkem v prvním utkání porazil lotyšský celek CelTik/Lekrings. Ten podlehl i Havířovu 5:6. Střešovice, Havířov i Rychenberg tak mají jistou osmifinálovou skupinu, Lotyše čeká kvalifikace.

Ve skupině D naplno bodoval favorit turnaje, švédský elitní celek IBK Dalen, který rozdrtil na úvod tým druhé finské ligy AIF 9:1 a pak zvítězil nad Vítkovicemi 4:3. Vítkovice předtím vyhrály 5:1 nad Bulldogs Brno, kteří si spravili chuť vítězstvím 3:0 nad AIF. O postupujících kromě jistého Dalenu se rozhodne v pátek.

V elitní kategorii žen vykročily úspěšně obhájkyně triumfu na turnaji z Děkanky, které vyhrály nad švédským Östersundem 5:1 a nad Vítkovicemi 5:2.

Czech Open 2008:
Elitní kategorie mužů:
Skupina A: Liberec - Tigers Langnau (Švýc.) 4:4, Mladá Boleslav - Josba (Fin.) 2:1, Tigers Langnau - Josba 2:1, Liberec - Mladá Boleslav 3:4.
Skupina B: FBC Ostrava - Grünenmatt (Švýc.) 2:0, Sirius IBK (Švéd.) - SSK Future 2:2, SSK Future - FBC Ostrava 1:2, Sirius IBK - Grünenmatt 3:2.
Skupina C: Havířov - Tatran Střešovice 1:2, Rychenberg Winterthur (Švýc.) - CelTik/Lekrings (Lot.) 3:1, Havířov - CelTik/Lekrings 6:5, Tatran Střešovice - Rychenberg Winterthur 5:2.
Skupina D: IBK Dalen (Švéd.) - AIF (Fin.) 9:1, Vítkovice - Bulldogs Brno 5:1, IBK Dalen - Vítkovice 4:3, Bulldogs Brno - AIF 3:0.
Elitní kategorie žen:
Skupina A: Děkanka Praha - IBC Östersund (Švýc.) 5:1, Vítkovice - UKS Absolwent Siedlec (Pol.) 2:1, Děkanka Praha - Vítkovice 5:2, IBC Östersund - UKS Absolwent Siedlec 2:3.
Skupina B: FbŠ Bohemians - JM Chodov 2:2, FBC Liberec - Olofströms IBK (Švéd.) 0:2, JM Chodov - FBC Liberec 4:1, Olofströms IBK - FbŠ Bohemians 2:4.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní