Sáblíková vyhrála mistrovský in-line půlmaratón v Brně

BRNO

Rychlobruslařská mistryně světa Martina Sáblíková zvítězila na domácím šampionátu v půlmaratónu na in-line bruslích. Na Brněnském výstavišti v sobotu porazila o 2,2 sekundy svou reprezentační kolegyni Andreu Jirků. V absolutní klasifikaci obsadila Sáblíková sedmé místo, na vítězného Francouze Mathieua Grandgirarda ztratila 2,6 sekundy.

"Závod jsem brala jako zpestření přípravy na zimní sezonu. Letos jsem se in-line bruslím tolik nevěnovala," uvedla Sáblíková.

Titul mezi muži získal Filip Adlt, který obsadil třetí místo, když ve spurtu porazil loňského vítěze maratonu Matěje Krupku.

Muži:
1. Grandgirard (Fr.) 37:19,8, 2. Zschätsch (Něm.) stejný čas, 3. Adlt, 4. Krupka oba -0,8, 5. Krejčík (všichni ČR) -1,1, 6. Leččinský (SR) -1,2.
Ženy:
1. Sáblíková 37:22,4, 2. Jirků -2,2, 3. Klimešová -3:00,4, 4. Erbanová -4:21,1, 5. Hlůšková -4:24,7, 6. Žďárková -4:29,5.