Triatlonistka Zelenková skončila na MS těsně pod stupni vítězů

Čtvrté místo vybojovala Lucie Zelenková na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu. V nizozemském Almere tak dosáhla nejlepšího českého výsledku v historii, dosavadním maximem bylo loňské deváté místo Evy Novákové.

Zelenková byla z celého startovního pole nejrychlejší v plavání na čtyři kilometry, po 120 km jízdy na kole klesla na třetí příčku. Ze zadních pozic se jí stále přibližovala domácí Yvonne van Vlerkenová, která českou reprezentantku pět kilometrů před cílem dostihla a odsunula ji na čtvrté místo. Mistryní světa se stala suverénně Britka Chrissie Wellingtonová.

V mužské kategorii skončil jedenáctý Petr Vabroušek, jenž na vítězného Juliena Loye z Francie ztratil přes dvacet minut. Loy obhájil loňský titul s náskokem více než dvou minut. Elitnímu českému ironmanovi unikli nejlepší závodníci již v plavání, když vybíhal z vody s desetiminutovým mankem.

Muži:
1. Loy 5:43:22, 2. Chabaud (oba Fr.) -2:14, 3. Jensen (Dán.) -3:37, ...11. Vabroušek -21:14, 26. Bednář (oba ČR) -40:31.
Ženy:
1. Wellingtonová (Brit.) 6:12:44, 2. Koltersová (Dán.) -17:31, 3. Van Vlerkenová (Niz.) -19:12, 4. Zelenková (ČR) -21:16.