Brožková a Smola jsou šampióny v orientačním běhu

Úřadující mistryně světa Dana Brožková a další favorit Michal Smola se o víkendu stali domácími šampióny v orientačním běhu na klasické trati. Brožková při neúčasti své mladší sestry Radky, největší rivalky a obhájkyně titulu z loňského roku, zvítězila v Koutech u Ledče nad Sázavou na trati dlouhé 10,7 kilometru o půldruhé minuty před Ivetou Duchovou.

Vicemistr světa Smola porazil na téměř sedmnáctikilometrové trati o necelou půlminutu Jana Šedivého. Loňský vítěz Osvald Kozák skončil osmý.

Oba čeští šampióni zároveň ovládli seriál Českého poháru, do kterého se započítávalo pět z osmi závodů sezóny.

Muži (16,9 km):
1. Smola (SKOB Zlín) 1:30,09, 2. Šedivý (SK Praga) -26, 3. Losman (OK 99 Hradec Králové) -4:39.
Ženy (10,7 km):
1. D. Brožková (Sportcentrum Jičín) 1:10:16, 2. Duchová (OK Lokomotiva Pardubice) -1:28, 3. Panchártková (OK 99 Hradec Králové) -1:52.