Schorný obsadil ve stíhačce na MS v letním biatlonu páté místo

HAUTE MAURINNE

Luboš Schorný se na mistrovství světa v letním biatlonu posunul ve čtvrtečním stíhacím závodě v krosu o tři příčky oproti sprintu a obsadil páté místo. Český reprezentant sice ve francouzském Haute Maurienne jako jediný ve startovním poli neminul ani jednu z dvaceti střel, ale slabší běh ho připravil o medailové umístění.

Na něj nedosáhla ani Pavla Matyášová, kterou naopak stejně jako ve středu zradila střelba. Sedmá žena ze sprintu ve čtvrtek netrefila 12 z 20 terčů a ještě o jednu pozici klesla.

Umístění Schorného napodobila juniorka Lea Johanidesová, junior Lukáš Kristejn byl sedmý. Své vedoucí postavení ve čtvrtek udrželi všichni vítězové středečního sprintu a získali tak druhé zlaté medaile. Kromě uzbeckého juniora Junusova míří všechny nejcennější kovy do Ruska.

Od pátku jsou na programu MS závody na kolečkových lyžích, Česko budou reprezentovat Petr Hradecký a junior Vít Jánov.

BIATLON - stíhací závod:
Muži (6 km): 1. Katrenko 23:01,7 (8 tr. okruhů), 2. Balandin (oba Rus.) -16,9 (2), 3. Keněšev (Kaz.) -53,9 (5), ...5. Schorný (ČR) -1:41,7 (0).
Junioři (6 km): 1. Junusov (Uzb.) 23:21,18 (8), ...7. Kristejn (ČR) -2:18,8 (3).
Ženy (5 km): 1. Sidorenková 22:40,6 (7), 2. Jermolajevová -1:49,7 (4), 3. Kuzněcovová (všechny Rus.) -2:34,0 (7), ...8. Matyášová (ČR) -4:42,5 (12)
Juniorky (5 km): 1. Maximovová (Rus.) 24:19,1 (7), ...5. Johanidesová (ČR) -3:00,4 (5).