Rubriky:

Ostatní

Kostelecký nerad střílí v zimě

26. září 2008 11:24 - PRAHA

Olympijský vítěz v trapu David Kostelecký si po úspěchu v Pekingu zatím ještě neodpočinul. Ve čtvrtek se zúčastnil přijetí u prezidenta republiky Václava Klause. A v pátek odlétá do běloruského Minsku, který v příštích dnech hostí finále Světového poháru. Na dovolenou pojede až koncem října, kde ji ale stráví, zatím netuší.

Čtvrteční návštěva u prezidenta Klause pro něj byla zajímavým zpestřením nabitého programu. „Je příjemné, že nás prezident přijal a ocenil za úspěchy, kterých jsme v Pekingu dosáhli,“ přiznal olympijský vítěz.

Odpočinout si zatím moc nestihl. „Zúčastnil jsem se spousty akcí a nyní jsem se týden připravoval na finále Světového poháru. Dovolená snad vyjde někdy koncem října, kam pojedu, zatím netuším,“ naznačil plány do budoucna.

Střílení v zimě nemá rád

Nedávný trénink v srbském Bělehradu ale nestál za moc. „Bylo špatné počasí, ran jsem vystřílel poměrně dost, ale kvalita přípravy nebyla taková, jakou jsem si představoval," litoval.

S jakým výsledkem bude spokojen ve finále SP ještě neví.     „V pátek odlétám, v pondělí a úterý je na programu trap, ale prognózu si netroufám říct. Podle posledních informací je v Minsku osm stupňů nad nulou a já v zimě nestřílím rád. Mohu být první i poslední...,“ přemýšlel nahlas.

Favoritem by podle něj měl být Rus Alipov, bronzový z Pekingu. „Ve středu jsme si telefonovali, poveze mi do Minsku náboje. Říkal, že nedávno v chladnu vyhrál ruský šampionát. Jemu zima tolik nevadí,“ uzavřel úspěšný olympionik.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní