Živě

ČUS přivítala zákon o mimořádné dotaci na podporu provozovatelů sportovišť

3. května 2020 07:59 - Praha

Česká unie sportu vítá informaci o mimořádné podpoře spolků v podobě jedné miliardy korun, která by měla jít letos provozovatelům sportovišť. S návrhem souhlasí ministerstvo financí a premiér Andrej Babiš, prostředky by měla vyplácet Národní sportovní agentura. O situaci informoval její předseda Milan Hnilička. „Agentura bleskově reagovala na podnět ze sportovního prostředí, v řádu dnů připravila zákon. Je to fantastická zpráva pro sportovní organizace, které jsou kvůli pandemii ve velkých provozních ztrátách," řekl Miroslav Jansta, předseda ČUS.

 

Česká unie sportu

Iniciativa vznikla na základě dopisu předsedy ČUS, ke kterému se připojila Česká obec sokolská. V něm se například zmiňovalo, že už více než měsíc se sportovní kluby a tělovýchovné jednoty musí obejít bez příjmů z uzavřených sportovišť. A nejpostiženější oblastí jsou právě spolky vlastnící nebo provozující sportoviště, které nemají peníze na mzdy zaměstnancům a musejí platit náklady za energii a provoz. I proto Česká unie sportu navrhla, aby na pomoc těmto subjektům šla 1 miliarda korun v režimu mimořádná dotace.

Vláda tento návrh zákona schválila minulý týden a sněmovna ho může už v příštím týdnu projednat ve zrychleném jednání. „Bude se jednat o zásadní pomoc pro kluby, které se potýkají s téměř čtvrtletním výpadkem a situace pro ně začíná být likvidační," prohlásil Miroslav Jansta, který rovněž vítá aktivity Národní sportovní agentury v rámci uvolňování opatření. Od 11. května bude moci sportovat až 100 lidí současně a umožněno bude také pořádání soutěží. „Tohle jsme čekali od instituce, která se má starat o sport na vládní úrovni," dodal Jansta.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.