Rubriky:

Ostatní

Když se zápasnice pustí do tréninku, musíte se mít na pozoru

4. května 2020 14:22 - Praha

Pokud má česká olympionička Adéla Hanzlíčková trénovat, vždy se dotkne své klasiky, tedy zápasení. Tyto prvky si připravila i na letiště, když se zapojila do projektu Sportujeme na letišti, v němž si postupně zatrénuje šest českých vrcholových sportovců se zaměstnanci letiště. Před zápasnicí si tento nevšední čas už prožila rychlobruslařka Martina Sáblíková, vzpěrač Jiří Orság, gymnastka Aneta Holasová a běžkyně Kristiina Mäki.

Letiště Praha

„Když nikdo neví, co bude, režim je teď mírnější. Techniky se nezapomínají, člověk je má v krvi, spíš se bojím o zápasovou kondici, protože tu nejde nahnat běháním a posilováním. Budeme zkoušet techniky ze zápasu a dáme taky něco na kondici," představila v pondělí svůj trénink Hanzlíčková a také připomněla omezené možnosti v době koronaviru.

Angličáky, výpady, zvedy soupeře, dřepy a výsed, což je zápasnická technika. Tuhle pětici cviků si připravila česká zápasnice pro Ondru. „Náš výcvik je lidově řečeno boj proti muži," byl připravený na dril zaměstnanec, který pracuje jako ostraha na letišti.

To bylo překvapení. Česká atletka otestovala své síly na letišti

Po skončení tréninku se role otočily. Stejně jako Sáblíková, Orság, Holasová a Mäki, šla do výzvy také Hanzlíčková. Angličáky předvedla už při tréninku, teď ale musela zvládnout komplexnější variantu. Jak dopadla, porazila vyzyvatele? Své tipy můžete napsat na facebookový profil Letiště Praha.

Pětidílný sportovní seriál se odehrává na letišti Praha. Pořadem provází kondiční trenér Vít Živný, který si pozval šest sportovců. Ti budou ve všech dílech ukazovat zaměstnancům letiště, jak správně cvičit nejen nyní v době karantény doma. Každý sportovec bude následně divákům k dispozici na Instagramu Letiště Praha.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.