Zápasnice Spoustová vypadla na MS hned v prvním kole

Pouze jediný duel absolvovala Michaela Spoustová na světovém šampionátu v zápase v Tokiu. V prvním kole kategorie do 67 kilogramů byla nad síly jediné české zástupkyně na MS pozdější bronzová medailistka Kateryna Burmistrovová z Ukrajiny.

Pozici zápasnické velmoci potvrdily v prvním soutěžním dnu domácí reprezentantky. V kategorii do 51 kilogramů vybojovala zlato Hitomi Sakamotová, devětapadesátku vyhrála Ajako Šoudaová.

MS v zápase:
Do 51 kg: 1. Sakamotová (Jap.), 2. Markevičová (Běl.), 3. Boubryemmová (Fr.) a Blahiniová (Ukr.).
Do 59 kg: 1. Šoudaová (Jap.), 2. Goltsová (Rus.), 3. Mursalvoaová (Ázerb.) a Pietrzyková (Pol.).
Do 67 kg: 1. Dugrenierová (Kan.), 2. Šinkajová (Jap.), 3. Burmistrovová (Ukr.) a Nasanburmová (Mong.), ...13. Spoustová (ČR).