Rubriky:

Ostatní

Draft MLB má mít kvůli úsporám místo 40 kol jen pět

10. května 2020 08:19 - Secaurus

Draft do zámořské baseballové ligy MLB má mít v letošním roce jen pět kol místo loňských čtyřiceti. Dramatickou redukci výběru talentů z řad amatérů si vyžádá koronavirová krize, kvůli které ještě ani nezačala aktuální sezona. Cílem opatření je ušetřit klubům náklady a kompenzovat ztráty z ušlých příjmů. Informovala o tom zámořská média, definitivní rozhodnutí má padnout v příštím týdnu.

 

Jan Beneš

Sezona MLB měla začít už v březnu, ale kvůli pandemii je start soutěže zatím v nedohlednu. V červnovém draftu si má třicítka profesionálních klubů vybrat 160 hráčů, což je s odstupem nejméně od roku 1965, kdy se tradiční volba talentů uskutečnila poprvé. Například vloni si kluby zajistily 1217 baseballistů.

Draft MLB svým rozsahem nemá v amerických profesionálních soutěžích obdoby. V lize amerického fotbalu se hráči vybírají v sedmi kolech (maximálně 256 hráčů) stejně jako v hokejové NHL (215), draft basketbalové NBA tvoří jen dvě kola (60).

Platy se v nerozehrané sezoně MLB sníží i rozhodčím

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.