Rubriky:

Ostatní

Sportovci v ČR mohou ode dneška běžně trénovat a omezeně závodit

11. května 2020 07:53 - Praha

Sportovní život v Česku se ode dneška znovu přiblíží k normálu. Bude se moci trénovat na venkovních i vnitřních sportovištích za účasti až stovky lidí, což umožní všechny běžné tréninky včetně plnohodnotné přípravy fotbalových klubů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Povolené jsou také sportovní akce do stovky lidí a bez přítomnosti diváků. Ty ale budou začínat postupně, protože sportovní svazy a další pořadatelé na základě dřívějších plánů uvolňování vládních omezení počítali s pozdějším termínem.

Například první fotbalová liga by měla začít po 25. květnu, pokud si to na úterním ligovém grémiu odsouhlasí kluby. Ode dneška se ale týmy již mohou naplno připravovat. V menších skupinách a bez vzájemných kontaktů mohli profesionální fotbalisté trénovat od 20. dubna, nyní už žádná omezení nemají.

Šéf českých sportovců se pustil do ambiciózního projektu

Omezení padnou také pro tréninky amatérů včetně dětí a mládeže, kteří se dosud mohli připravovat jen venku a v maximálně desetičlenných skupinách. Pro všechny se vedle posiloven a fitness center otevřou i tělocvičny, sportovní haly a další vnitřní sportoviště a maximální počet účastníků se zvýší na sto. Sportovci nebudou muset nosit roušky, pro všechny ostatní včetně trenérů zůstává ochrana úst a nosu povinná.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.