Korejka Kim Ju-na vyhrála úvodní závod krasobruslařské Grand Prix

EVERETT

Asijské krasobruslařky ovládly Americkou brusli, úvodní závod seriálu Grand Prix. V Everettu byla nejlepší bronzová medailistka z letošního mistrovství světa Korejka Kim Ju-na, která s výrazným náskokem více než dvacet bodů porazila Japonku Jukari Nakanovou. Třetí skončila další reprezentantka země vycházejícího slunce, mistryně světa z roku 2007 Miki Andová.

Z domácích krasobruslařek byla nejlepší úřadující juniorská mistryně světa Rachael Flattová. Závod se naopak vůbec nevydařil světové šampionce z roku 2006 Kimmie Meissnerové, která po dvou pádech ve volné jízdě skončila až osmá.

V soutěži tanečních párů udrželi vedení po povinném a originálním tanci úřadující mistři světa Isabelle Delobelová a Olivier Schoenfelder. Francouzští krasobruslaři sice ve volném tanci těsně prohráli s domácími favority Tanith Belbinovou a Benjaminem Agostem, ale celkově to stačilo na vítězný vstup do devatenácté společné sezóny.

Americká brusle:
Ženy: Kim Ju-na (Korea) 193,45, 2. Nakanová 172,53, 3. Andová (obě Jap.) 168,42.