Rubriky:

Ostatní

Vitalij Kličko musí hájit pás organizace WBC proti Gómezovi

6. listopadu 2008 12:18 - HAMBURK

Ačkoliv je snem Vitalije Klička bojovat o další pás pro profesionálního boxerského mistra světa těžké váhy, musí nejprve hájit ten, který vybojoval před několika týdny. Vedení organizace WBC totiž rozhodlo, že se Kličko musí postavit k obhajobě proti právoplatnému vyzyvateli Juanu Carlosi Gómezovi. Až poté může myslet na pás WBA, který má v držení Rus Nikolaj Valujev.

Pokud se agentura K2 zastupující ukrajinského boxera nedohodne na podmínkách s hamburskou Arenou, pod jejímiž křídly je Kubánec, uskuteční se duel 19. prosince v Mexico City. V opačném případě se počítá s březnovým termínem a německým dějištěm.

Sedmatřicetiletý Kličko, jenž se říjnovou výhrou nad Samuelem Peterem vrátil po třech letech do profesionálního ringu, kubánského vyzyvatele dobře zná. Oba před lety trénovali ve stejné stáji, Gómez však o váhovou kategorii níže.

"Dosáhli jsme přesně toho, čeho jsme chtěli," neskrýval po dnešním rozhodnutí spokojenost šéf stáje Arena Ahmet Öner. Jeho pětatřicetiletý svěřenec se na souboj se starším ze slavného sourozeneckého dua velmi těší. "Já byl v tělocvičně vždy nejlepší a oba Kličkové to vědí. Když jsem byl světovým šampiónem, oni ještě boxovali proti soupeřům, které by porazila i moje babička. Nejprve vezmu titul Vitaliji a poté si vybojuju i další od Vladimira. Jsme připraven stát se nejlepším boxerem světa," hlásá do světa Gómez.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní