Čeští šachisté zdolali 4:0 Mexiko, Rusové podlehli Arménii

DRÁŽĎANY

V sedmém kole šachové olympiády v Drážďanech čeští hráči zvítězili jasně 4:0 nad Mexikem a posunuli se o sedm míst na 34. pozici. Ženy remizovaly s Litvou a uzavírají druhou desítku průběžného pořadí. Své partie vyhrály Jana Jacková a Eliška Richtrová.

Čeští reprezentanti v příštím kole budou hrát s Norskem, které má v sestavě zázračné dítě světového šachu Magnuse Carlsena. Ženy se utkají s Argentinou.

V souboji dosud vedoucích mužských týmů ve čtvrtek Arménie zdolala Rusko 2,5:1,5. Rozhodující bod získal Gabriel Sargisjan vítězstvím nad Alexandrem Griščukem. Ostatní partie skončily remízou, včetně duelu ruského exmistra světa Vladimira Kramnika s Levonem Aronjanem.

Arménští šachisté nyní vedou pořadí před Německem a Izraelem. Rusové klesli na páté místo. V soutěži žen jsou stále první Číňanky.

Šachová olympiáda- 7. kolo:
Muži: ČR - Mexiko 4:0 (Navara - Hernandez 1:0, Láznička - Ibarra 1:0, Babula - Gongora 1:0, Štoček - Capo 1:0), Arménie - Rusko 2,5:1,5, Německo - Rumunsko I 2,5:1,5, Čína - Ukrajina 2:2, Indie - Francie 1,5:2,5, Izrael - Španělsko 3:1.
Průběžné pořadí: 1. Arménie 13, 2. Německo I 12, 3. Izrael 11, 4. Francie 12, 5. Rusko 11, 6. Ukrajina 11,...34. ČR 9.
Ženy: ČR - Litva 2:2 (Jacková - Cmilyteová 1:0, Němcová - Daulyteová 0:1, Kulovaná - Sarakauskieneová 0:1, Richtrová - Ziogaiteová 1:0), Čína - USA 2:2, Německo I - Itálie 1,5:1,5, Rusko - Polsko 3:1, Nizozemsko - Ukrajina 0,5:3,5.
Průběžné pořadí: 1. Čína 13, 2. Ukrajina 12, 3. Rusko 11, 4. USA 11, 5. Maďarsko 11, 6. Srbsko 11, ...20. ČR 9.