Rubriky:

Ostatní

Obhájci titulu Arrows zdolali na úvod baseballové extraligy Draky

22. května 2020 22:14 - Ostrava

Baseballisté Arrows Ostrava vykročili do opožděného ročníku extraligy cennou výhrou. Králové uplynulých dvou sezon dnes nepovolili ani bod Drakům Brno a zvítězili 3:0. Pražští Eagles si poradili s nováčkem ze SaBatu jasně 15:3 a Technika Brno uspěla v Blansku 12:9.

 

Jan Beneš

Čeští baseballisté rozehráli nejvyšší soutěž po uvolnění opatření proti šíření nového typu koronaviru jako první v Evropě.

Ostravský triumf řídili z kopce reprezentační nadhazovači Boris Bokaj a od šesté směny Ondřej Satoria. Oba udělali pět strikeautů a ve spolupráci s obranou udrželi čisté konto. Body zařídili solo homerunem Jakub Grepl a dva "stáhl" Tomáš Juněc.

Pražská premiéra nového ročníku skončila za drobného deště předčasně po sedmi směnách. Favorizovaní Eagles doběhli po dvanácti odpalech pro patnáct bodů a nedali SaBatu šanci. Tři odpaly včetně jednoho homerunu zaznamenal Marek Chlup, který nastoupil netradičně na místě chytače.

Nejvyrovnanější zápas se odehrál v Blansku. Domácí Olympia ještě po šesté směně vedla nad Technikou 9:5, ale v sedmé směně Brno duel otočilo sedmi body. Výhru v závěru udržel bývalý reprezentační nadhazovač Michal Sobotka, který do Techniky přišel z Draků stejně jako ikona Pavel Budský.

Extraliga pokračuje dalšími zápasy v sobotu a v neděli.

Baseballová extraliga:
Arrows Ostrava - Draci Brno 3:0
Eagles Praha - SaBaT Praha 15:3
Olympia Blansko - Technika Brno 9:12
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní