Navara je popáté mistrem republiky v bleskovém šachu

David Navara se stal popáté mistrem České republiky v bleskovém šachu. Ve finále turnaje v Praze porazil Miloše Jirovského 2:0 a zopakoval si tak loňské prvenství. Také v soutěži žen obhájila zlato Eva Kulovaná.

Nejlepší český šachista znovu dokázal, že mu nedělá problémy ani rychlé tempo v partiích, při nichž mají hráči na své tahy jen pět minut. V druhé finálové partii dal soupeři mat po pouhých 12 tazích.

Třetí skončil překvapivě Jirovského bratr Pavel, který byl podle bodového koeficientu až na 26. místě. V boji o bronz zdolal zkušeného Eduarda Medunu 2:1 v tie-breaku.

Ve finále soutěže žen porazila Kulovaná Olgu Sikorovou. Juniorská mistryně Evropy a turnajová jednička Kateřina Němcová skončila třetí.