LEDEN |
26.12.-5. - OTTAWA (Kanada) - MS do 20 let v ledním hokeji |
31.12.-1. - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Tour de Ski, závody SP v běhu na lyžích |
1. - GARMISCH-PARTENKIRCHEN (Německo) - Turné čtyř můstků, závody SP ve skoku na lyžích |
2.-18. - BUENOS AIRES (Argentina) - Rallye Dakar, závod automobilů, motocyklů a kamionů |
3.-4. - VAL DI FIEMME (Itálie) - Tour de Ski, závody SP v běhu na lyžích |
- SCHONACH (Německo) - Závody SP v severské kombinaci |
4. - ZÁHŘEB - Závody SP ve sjezdovém lyžování žen |
- INNSBRUCK (Rakousko) - Turné čtyř můstků, závody SP ve skoku na lyžích |
5. - OBERNDORF (Rakousko) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
6. - ZÁHŘEB - Závody SP ve sjezdovém lyžování mužů |
- BISCHOFSHOFEN (Rakousko) - Turné čtyř můstků, závody SP ve skoku na lyžích |
6.-7. - KREISCHBERG (Rakousko) - Závody SP ve snowboardingu |
6.-11. - OBERHOF (Německo) - Závody SP v biatlonu |
9.-11. - HEERENVEEN (Nizozemsko) - ME v rychlobruslení, víceboj |
10.-11. - CESANA (Itálie) - ME v jízdě na saních |
- ADELBODEN (Švýcarsko) - Závody SP ve sjezdovém lyžování mužů |
- MARIBOR (Slovinsko) - Závody SP ve sjezdovém lyžování žen |
- BAD MITTERNDORF (Rakousko) - Závody SP ve skoku na lyžích |
- VAL DI FIEMME (Itálie) - Závody SP v severské kombinaci |
- BAD GASTEIN (Rakousko) - Závody SP ve snowboardingu |
10.-12. - LES CONTAMINES (Francie) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
11. - BEDŘICHOV - Jizerská padesátka, závody FIS Marathon Cupu v dálkovém běhu na lyžích |
11.-18. - SVATÝ MOŘIC (Švýcarsko) - ME v jízdě na bobech a skeletonu |
12. - CURYCH (Švýcarsko) - Vyhlášení vítěze ankety FIFA o nejlepšího fotbalistu světa roku 2008 |
13.-18. - RUHPOLDING (Německo) - Závody SP v biatlonu |
14. - FLAINE (Francie) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
14.-15. - GIFU (Japonsko) - Závody SP ve snowboardingu |
14.-18. - WENGEN (Švýcarsko) - Závody SP ve sjezdovém lyžování mužů |
- ALTENMARKT-ZAUCHENSEE (Rakousko) - Závody SP ve sjezdovém lyžování žen |
15.-25. - GANGWON (Korejská rep.) - MS ve snowboardingu |
16.-17. - ZAKOPANÉ (Polsko) - Závody SP ve skoku na lyžích |
- VANCOUVER (Kanada) - Závody SP v severské kombinaci |
16.-18. - TURÍN (Itálie) - ME v rychlobruslení na krátké dráze |
- VANCOUVER (Kanada) - Závody SP v běhu na lyžích |
- PEKING - Závody SP v dráhové cyklistice |
16.-1.2. - CHORVATSKO - MS v házené mužů |
17.-18. - MOSKVA - MS v rychlobruslení, sprint |
18. - ROUBAIX (Francie) - Závody SP v cyklokrosu |
18.-19. - LAKE PLACID (USA) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
19.-25. - HELSINKY - ME v krasobruslení |
19.-1.2. - MELBOURNE - Australian Open, tenisový turnaj Grand Slamu |
21. - První finálové utkání hokejové Ligy mistrů |
20.-25. - KITZBÜHEL (Rakousko) - Závody SP ve sjezdovém lyžování mužů |
- CORTINA D'AMPEZZO (Itálie) - Závody SP ve sjezdovém lyžování žen |
- AUSTRÁLIE - Tour Down Under, cyklistický etapový závod |
21.-25. - ANTERSELVA (Itálie) - Závody SP v biatlonu |
22.-25. - MONTE CARLO - Rallye Monte Carlo, úvodní závody IRC v automobilových soutěžích |
23.-25. - VANCOUVER (Kanada) - Závody SP ve skoku na lyžích |
24.-25. - MONTREAL (Kanada) - All Star Game, utkání hvězd kanadsko-americké NHL |
- OTEPÄÄ (Estonsko) - Závody SP v běhu na lyžích |
- MONT GABRIEL (Kanada) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
- KOLOMNA (Rusko) - Závody SP v rychlobruslení |
25. - MILÁN (Itálie) - Závěrečné závody SP v cyklokrosu |
27. - SCHLADMING (Rakousko) - Závody SP ve sjezdovém lyžování mužů |
28. - Odvetné finálové utkání hokejové Ligy mistrů |
28.-1.2 - IRSKO - Irská rallye, úvodní závody MS v automobilových soutěžích |
29.-31. - DEER VALLEY (USA) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
29.-1.2. - GARMISCH-PARTENKIRCHEN (Německo) - Závody SP ve sjezdovém lyžování mužů a žen |
30.-1.2. - RYBINSK (Rusko) - Závody SP v běhu na lyžích |
- ERFURT (Německo) - Závody SP v rychlobruslení |
31. - BAYRISCHZELL (Německo) - Závody SP ve snowboardingu |
31.-1.2. - HOOGERHEIDE (Nizozemsko) - MS v cyklokrosu |
- SAPPORO (Japonsko) - Závody SP ve skoku na lyžích |
- CHAUX NEUVE (Francie) - Závody SP v severské kombinaci |
ÚNOR |
1. - TAMPA BAY (USA) - Super Bowl, finálové utkání zámořské NFL v americkém fotbalu |
2.-8. - VANCOUVER (Kanada) - Mistrovství čtyř kontinentů v krasobruslení |
3.-15. - VAL D'ISERE (Francie) - MS ve sjezdovém lyžování |
4.-7. - USTROŇ (Polsko) - MS v jízdě na skibobech |
5.-7. - BARDONECCHIA (Itálie) - Závody SP ve snowboardingu |
5.-8. - STOCKHOLM - Švédské hokejové hry, turnaj Euro Hockey Tour |
- CYPRESS (Kanada) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
6.-8. - LAKE PLACID (USA) - MS v jízdě na saních |
- LÁTKY-MLÁKY (Slovensko) - ME v zimním triatlonu |
- WILLINGEN (Německo) - Závody SP ve skoku na lyžích |
7.-8. - BRNO - ČR - Španělsko, utkání 1. kola tenisového Fed Cupu |
- HAMAR (Norsko) - MS v rychlobruslení, víceboj |
- SEEFELD (Rakousko) - Závody SP v severské kombinaci |
- DÜSSELDORF (Německo) - Top 12, turnaj ve stolním tenisu |
- Úvodní utkání Turnaje šesti národů v ragby |
10.-11. - KLINGENTHAL (Německo) - Závody SP ve skoku na lyžích |
10.-15. - LIVERPOOL (Velká Británie) - ME smíšených družstev v badmintonu |
11. - RABAT - Maroko - ČR, přípravné fotbalové utkání |
12.-15. - NORSKO - Norská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
- CYPRESS (Kanada) - Závody SP ve snowboardingu |
13.-14. - VALDIDENTRO (Itálie) - Závody SP v běhu na lyžích |
- AARE (Švédsko) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
- PARK CITY (USA) - Závěrečné závody SP v jízdě na bobech a skeletonu |
13.-15. - GAISHORN (Rakousko) - MS v zimním triatlonu |
- KODAŇ - Závěrečné závody SP v dráhové cyklistice |
- OBERSTDORF (Německo) - Závody SP ve skoku na lyžích |
- DRÁŽĎANY (Německo) - Závěrečné závody SP v rychlobruslení na krátké dráze |
13.-22. - PCHJONGČCHANG (Korejská rep.) - MS v biatlonu |
14. - MOSKVA - Závody SP v akrobatickém lyžování |
14.-15. - KLINGENTHAL (Německo) - Závody SP v severské kombinaci |
- HEERENVEEN (Nizozemsko) - Závody SP v rychlobruslení |
- Utkání Turnaje šesti národů v ragby |
16.-1.3. - LAKE PLACID (USA) - MS v jízdě na bobech a skeletonu |
17.-22. - TARVISIO (Itálie) - Závody SP ve sjezdovém lyžování žen |
18.-22. - STONEHAM (Kanada) - Závody SP ve snowboardingu |
18.-1.3. - LIBEREC - MS v klasickém lyžování |
19.-21. - MYRKDALEN-VOSS (Norsko) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
19.-23. - PRAHA - ME ve sportovní střelbě, vzduchové zbraně |
20.-21. - VANCOUVER (Kanada) - Závěrečné závody SP v jízdě na saních |
21. - KYJEV - Závody SP v akrobatickém lyžování |
21.-22. - SESTRIERE (Itálie) - Závody SP ve sjezdovém lyžování mužů |
24. - BRANÄS (Švédsko) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
26.-28. - SUNDAY RIVER (USA) - Závody SP ve snowboardingu |
26.-1.3. - BANSKO (Bulharsko) - Závody SP ve sjezdovém lyžování žen |
27.-28. - Utkání Turnaje šesti národů v ragby |
27.-4.3. - UFA (Rusko) - ME do 26 let v biatlonu |
28.-1.3. - KRANJSKA GORA (Slovinsko) - Závody SP ve sjezdovém lyžování mužů |
BŘEZEN |
1. - PHILLIP ISLAND (Austrálie) - Úvodní závod MS superbiků |
2.-8. - INAWAŠIRO (Japonsko) - MS v akrobatickém lyžování |
- RZESZÓW (Polsko) - MS v halové lukostřelbě |
4.-8. - KVITFJELL (Norsko) - Závody SP ve sjezdovém lyžování mužů |
5. - MELBOURNE (Austrálie) - Atletický mítink Grand Prix |
5.-7. - DUBAJ (SAE) - MS v sedmičkovém ragby |
6.-7. - OFTERSCHWANG (Německo) - Závody SP ve sjezdovém lyžování žen |
- LAHTI (Finsko) - Závody SP v severské kombinaci |
6.-8. - OSTRAVA - ČR - Francie, utkání 1. kola tenisového Davisova poháru |
- TURÍN (Itálie) - ME v halové atletice |
- VÍDEŇ - MS jednotlivců v rychlobruslení na krátké dráze |
- LAHTI (Finsko) - Závody SP ve skoku na lyžích |
- SALT LAKE CITY (USA) - Závěrečné závody SP v rychlobruslení |
7. - MOSKVA - Závody SP ve snowboardingu |
7.-8. - LAHTI (Finsko) - Závody SP v běhu na lyžích |
8.-15. - FRANCIE - Paříž-Nice, cyklistický etapový závod |
9.-10. - KUOPIO (Fisnko) - Závody SP ve skoku na lyžích |
9.-15. - AARE (Švédsko) - Závěrečné závody SP ve sjezdovém lyžování mužů a žen |
10.-15. - VANCOUVER (Kanada) - Závody SP v biatlonu |
11.-15. - KYPR - Kyperská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
- MONTERREY (Mexiko) - Úvodní závody SP v moderním pětiboji |
11.-17. - ITÁLIE - Tirreno-Adriatico, cyklistický etapový závod |
12. - GRINDELWALD (Švýcarsko) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
12.-13. - LILLEHAMMER (Norsko) - Závody SP ve skoku na lyžích |
12.-14. - TRONDHEIM (Norsko) - Závody SP v běhu na lyžích |
- AIGEN-HOCHFICHT (Rakousko) - Závěrečné závody SP v jízdě na skibobech |
12.-15. - VANCOUVER (Kanada) - MS v rychlobruslení, jednotlivé tratě |
- LA MOLINA (Španělsko) - Závody SP ve snowboardingu |
12.-22. - INDIAN WELLS (USA) - Tenisový turnaj mužů série Masters |
13.-15. - VIKERSUND (Norsko) - Závody SP ve skoku na lyžích |
14. - OFTRINGEN (Švýcarsko) - Finále SP v kolové |
14.-15. - HEERENVEEN (Nizozemsko) - MS družstev v rychlobruslení na krátké dráze |
- VIKERSUND (Norsko) - Závěrečné závody SP v severské kombinaci |
- Utkání Turnaje šesti národů v ragby |
15. - MEIRINGEN (Švýcarsko) - Závody SP v akrobatickém lyžování |
18. - STOCKHOLM - Závody SP v běhu na lyžích |
18.-20. - LA PLAGNE (Francie) - Závěrečné závody SP v akrobatickém lyžování |
18.-22. - TRONDHEIM (Norsko) - Závody SP v biatlonu |
19.-22. - PLANICA (Slovinsko) - Závěrečné závody SP ve skoku na lyžích (lety) |
- VALMALENCO (Itálie) - Závěrečné závody SP ve snowboardingu |
20.-22. - FALUN (Švédsko) - Závěrečné závody SP v běhu na lyžích |
21. - BERLÍN - Úvodní závody MS v motokrosovém freestylu |
- ITÁLIE - Milán-Sanremo, cyklistický jednorázový závod |
- Závěrečná utkání Turnaje šesti národů v ragby |
21.-29. - KUANG-ČOU (Čína) - MS v curlingu žen |
23.-29. - LOS ANGELES (USA) - MS v krasobruslení |
25.-29. - PRUSZKÓW (Polsko) - MS v dráhové cyklistice |
- CHANTY MANSIJSK (Rusko) - Závěrečné závody SP v biatlonu |
25.-5.4. - MIAMI (USA) - Tenisový turnaj mužů série Masters |
28. - MARIBOR (Slovinsko) - Slovinsko - ČR, fotbalové kvalifikační utkání o postup na MS |
- DUBAJ (SAE) - Dubai World Cup, rovinový dostih |
28.-29. - AMMÁN (Jordánsko) - MS v krosu |
29. - MELBOURNE - VC Austrálie, úvodní závod MS vozů F1 |
- FAENZA (Itálie) - Úvodní závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
DUBEN |
1. - PRAHA - ČR - Slovensko, fotbalové kvalifikační utkání o postup na MS |
1.-5. - TURÍN (Itálie) - ME ve skocích do vody |
- PORTUGALSKO - Portugalská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
2. - SAN FRANCISCO (USA) - Zahájení zámořské MLB v baseballu |
2.-5. - Milán (Itálie) - ME ve sportovní gymnastice |
3. - Zahájení finálové série hokejové extraligy |
3.-4. - ZÁHŘEB - MS v synchronizovaném bruslení |
3.-5. - Finálový turnaj Evropské ligy basketbalistek |
4. - Slovensko - ČR, první přípravné hokejové utkání |
- LIVERPOOL (Velká Británie) - Velká národní, překážkový dostih |
4.-5. - PRAHA - Finálový turnaj volejbalové Ligy mistrů |
4.-12. - HÄMEENLINNA (Finsko) - MS v ledním hokeji žen |
- MONCTON (Kanada) - MS v curlingu mužů |
- BUKUREŠŤ - ME ve vzpírání |
5. - Slovensko - ČR, druhé přípravné hokejové utkání |
- SEPANG - VC Malajsie, závod MS vozů F1 |
- SEVLJEVO (Bulharsko) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
- BELGIE - Kolem Flander, cyklistický jednorázový závod |
6.-11. - ŠPANĚLSKO - Kolem Baskicka, cyklistický etapový závod |
6.-12. - AUGUSTA (USA) - US Masters, golfový turnaj |
8. - BELGIE - Gent-Wevelgem, cyklistický jednorázový závod |
8.-16. - ČCHANGWON (Korejská rep.) - Úvodní závody SP ve sportovní střelbě |
10. - Německo - ČR, první přípravné hokejové utkání |
11.-12. - PIETERMARITZBURG (JAR) - Úvodní závody SP horských kol |
11. - Německo - ČR, druhé přípravné hokejové utkání |
12. - DAUHÁ - VC Kataru, úvodní závody MS silničních motocyklů |
- ISTANBUL (Turecko) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
- HAWKSTONE PARK (Velká Británie) - Úvodní závody MS v motokrosu třídy MX3 |
- FRANCIE - Paříž-Roubaix, cyklistický jednorázový závod |
12.-19. - MONTE CARLO - Tenisový turnaj mužů série Masters |
15.-19. - LAS VEGAS (USA) - Finále SP v jezdeckém parkuru a drezuře |
16.-19. - KARLOVY VARY - Česká pojišťovna Cup, turnaj Euro Hockey Tour |
16.-24. - PEKING - Závody SP ve sportovní střelbě |
18. - DAKAR (Senegal) - Atletický mítink Grand Prix |
19. - ŠANGHAJ - VC Číny, závod MS vozů F1 |
- NIZOZEMSKO - Amstel Gold Race, cyklistický jednorázový závod |
22. - BELGIE - Valonský šíp, cyklistický jednorázový závod |
22.-26. - ARGENTINA - Argentinská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
24.-10.5. - BERN, KLOTEN - MS v ledním hokeji |
25. - PRAHA - GP České republiky, úvodní závody MS na ploché dráze |
- KLOTEN (Švýcarsko) - ČR - Dánsko, utkání MS v ledním hokeji |
25.-26. - OFFENBURG (Německo) - Závody SP horských kol |
26. - BAHRAJN - VC Bahrajnu, závod MS vozů F1 |
- MOTEGI - VC Japonska, závody MS silničních motocyklů |
- VALKENSWAARD (Nizozemsko) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
- BELGIE - Lutych-Bastogne-Lutych, cyklistický jednorázový závod |
26.-29. - TBILISI - ME v judu |
27. - KLOTEN (Švýcarsko) - ČR - Norsko, utkání MS v ledním hokeji |
27.-3.5. - ŘÍM - Tenisový turnaj mužů série Masters |
28.-3.5. - ŠVÝCARSKO - Kolem Romandie, cyklistický etapový závod |
28.-5.5. - JOKOHAMA (Japonsko) - MS jednotlivců ve stolním tenisu |
29. - KLOTEN (Švýcarsko) - Finsko - ČR, utkání MS v ledním hokeji |
31.-5.5. - VILNIUS - ME v zápase |
KVĚTEN |
1.-3. - BERLÍN - Finálový turnaj Evropské ligy basketbalistů |
2.-3. - HOUFFALIZE (Belgie) - Závody SP horských kol |
1.-5. - KÁHIRA - Úvodní závody SP ve sportovní střelbě, brokové zbraně |
2. - LIBEREC - Závody MS v motokrosovém freestylu |
3. - JEREZ - VC Španělska, závody MS silničních motocyklů |
7.-9. - BLANES (Španělsko) - ME v aerobiku (FISAF) |
8. - DAUHÁ - Atletický mítink Super Grand Prix |
8.-10. - RAČICE - Úvodní závody SP v rychlostní kanoistice |
9. - ÓSAKA (Japonsko) - Atletický mítink Grand Prix |
- LEŠNO - GP Polska, závody MS na ploché dráze |
9.-10. - LA BRESSE (Francie) - Závody SP horských kol |
9.-31. - BENÁTKY (Itálie) - Giro d'Italia, cyklistický etapový závod |
10. - PRAHA - Pražský mezinárodní maraton |
- BARCELONA - VC Španělska, závod MS vozů F1 |
- ASSEN (Nizozemsko) - Úvodní závody EP tahačů |
- AGUEDA (Portugalsko) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
10.-17. - KUANG-ČOU (Čína) - MS družstev v badmintonu |
- MADRID - Tenisový turnaj mužů série Masters |
12.-21. - MNICHOV (Německo) - Závody SP ve sportovní střelbě |
14.-17. - BAKU - ME v moderní gymnastice |
16.-17. - VALLNORD (Andorra) - Závody SP horských kol |
17. - LE MANS - VC Francie, závody MS silničních motocyklů |
- BELLPUIG (Španělsko) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
17.-23. - DÜSSELDORF (Německo) - Světový pohár tenisových družstev |
18.-24. - ŠPANĚLSKO - Kolem Katalánska, cyklistický etapový závod |
20. - ISTANBUL (Turecko) - Finálové utkání Poháru UEFA |
20.-24. - ITÁLIE - Rallye Sardinie, závody MS v automobilových soutěžích |
21.-29. - MILÁN (Itálie) - Závody SP ve sportovní střelbě |
22.-24. - POZNAŇ (Polsko) - Závody SP v rychlostní kanoistice |
23.-24. - MADRID - Závody SP horských kol |
24. - BELÉM (Brazílie) - Atletický mítink Grand Prix |
- MONAKO - VC Monaka, závod MS vozů F1 |
24.-7.6. - PAŘÍŽ - French Open, tenisový turnaj Grand Slamu |
27. - Finálové utkání Poháru ČMFS |
- NYON (Švýcarsko) - Volba pořadatele fotbalového ME 2016 |
27. - ŘÍM - Finálové utkání fotbalové Ligy mistrů |
28.-31. - NOTTINGHAM (Velká Británie) - ME ve vodním slalomu |
29.-31. - BANYOLES (Španělsko) - Úvodní závody SP ve veslování |
30. - Závěrečné kolo první fotbalové ligy |
- NEW YORK (USA) - Atletický mítink Grand Prix |
- GÖTEBORG - GP Švédska, závody MS na ploché dráze |
31. - MUGELLO - VC Itálie, závody MS silničních motocyklů |
- MALLORY PARK (Velká Británie) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
ČERVEN |
1. - HENGELO (Nizozemsko) - Atletický mítink Grand Prix |
5. - ČR - Malta, přípravné fotbalové utkání |
- Zahájení finálové série zámořské NBA |
5.-7. - SZEGED (Maďarsko) - Závěrečné závody SP v rychlostní kanoistice |
5.-14. - MINSK - Závody SP ve sportovní střelbě, brokové zbraně |
6.-7. - FORT WILLIAM (Velká Británie) - Závody SP horských kol |
7. - EUGENE (USA) - Atletický mítink Grand Prix |
- ISTANBUL - VC Turecka, závod MS vozů F1 |
- ERNÉE (Francie) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
7.-14. - FRANCIE - Dauphiné Libéré, cyklistický etapový závod |
7.-20. - RIGA - ME v basketbalu žen |
10.-14. - ŘECKO - Rallye Akropolis, závody MS v automobilových soutěžích |
13. - KODAŇ - GP Dánska, závody MS na ploché dráze |
13.-14. - KRANJSKA GORA (Slovinsko) - ME ve sjezdu horských kol |
13.-20. - PLZEŇ - MS v hokejbalu |
13.-21. - ŠVÝCARSKO - Kolem Švýcarska, cyklistický etapový závod |
14. - BERLÍN - Zlatá liga, atletický mítink |
- BARCELONA - VC Katalánska, závody MS silničních motocyklů |
14.-28. - JAR - Fotbalový Pohár FIFA |
15.-21. - FARMINGDALE (USA) - US Open, golfový turnaj |
15.-24. - SAN MARINO - Závody SP ve sportovní střelbě, brokové zbraně |
15.-29. - ŠVÉDSKO - ME ve fotbalu hráčů do 21 let |
17. - OSTRAVA - Zlatá tretra, atletický mítink Grand Prix |
19.-21. - MNICHOV (Německo) - Závody SP ve veslování |
20.6. - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - První finálové závody MS na dlouhé ploché dráze |
20.-21. - LEIRIA (Portugalsko) - Superliga Evropského poháru v atletice |
- MARIBOR (Slovinsko) - Závody SP horských kol |
21. - BRNO - Závody MS cestovních vozů |
- SILVERSTONE - VC Velké Británie, závod MS vozů F1 |
- TEUTSCHENTHAL (Německo) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
21.-27. - VALTELLINA (Itálie) - ME ve sjezdu na divoké vodě |
22.-5.7. - LONDÝN - Wimbledon, tenisový turnaj Grand Slamu |
24.-28. - POLSKO - Polská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
24.-30. - LIPSKO (Německo) - ME v moderním pětiboji |
25.-28. - BRANDENBURG (Německo) - ME v rychlostní kanoistice |
26.-5.7. - STAVANGER (Norsko) - MS v plážovém volejbalu |
27. - ASSEN - VC Nizozemska, závody MS silničních motocyklů |
- CARDIFF - GP Velké Británie, závody MS na ploché dráze |
27.-28. - AJDOVŠČINA (Slovinsko) - ME ve fourcrossu horských kol |
- PAU (Francie) - Úvodní závody SP ve vodním slalomu |
28. - KEGUMS (Lotyšsko) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
ČERVENEC |
2.-5. - HOLTEN (Nizozemsko) - ME v triatlonu |
3. - OSLO - Zlatá liga, atletický mítink |
4. - MADRID - Atletický mítink Grand Prix |
4.-5. - BRATISLAVA - Závody SP ve vodním slalomu |
4.-26. - MONTE CARLO (Monako) - Tour de France, cyklistický etapový závod |
5. - HOLICE - Závody MS v motokrosu třídy MX3 |
- LAGUNA SECA - VC USA, závody MS silničních motocyklů |
- UDDEVALLA (Švédsko) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
7. - LAUSANNE (Švýcarsko) - Atletický mítink Super Grand Prix |
9.-12. - ZOETERMEER (Nizozemsko) - ME v cross country horských kol |
10. - ŘÍM - Zlatá liga, atletický mítink |
10.-12. - LUCERN (Švýcarsko) - Závěrečné závody SP ve veslování |
11.-12. - AUGSBURG (Německo) - Závěrečné závody SP ve vodním slalomu |
11.-19. - SYDNEY (Austrálie) - Trofej šampionek v pozemním hokeji |
12. - NÜRBURGRING - VC Německa, závod MS vozů F1 |
12.-19. - RIVA DEL GARDA (Itálie) - MS v jachtingu třídy 49er |
13. - ATÉNY - Atletický mítink Grand Prix |
13.-19. - PLOVDIV (Bulharsko) - ME v šermu |
12.-26. - OSIJEK (Chorvatsko) - ME ve sportovní střelbě |
16.-19. - TURNBERRY (Velká Británie) - British Open, golfový turnaj |
17. - PAŘÍŽ - Zlatá liga, atletický mítink |
18.-1.8. - ŘÍM - MS v plaveckých sportech |
19. - SACHSENRING - VC Německa, závody MS silničních motocyklů |
22.-26. - Finálový turnaj Světové ligy volejbalistů |
23.-26. - ADELAIDE (Austrálie) - MS v bikrosu |
- RAČICE - MS do 23 let ve veslování |
24.-26. - OSTRODA (Polsko) - ME v kanoistickém maratonu |
25. - LONDÝN - Atletický mítink Super Grand Prix |
25.-26. - MONT-SAINT-ANNE (Kanada) - Závody SP horských kol |
26. - BRNO - Závod MS superbiků |
- BUDAPEŠT - VC Maďarska, závod MS vozů F1 |
- DONINGTON PARK - VC Velké Británie, závody MS silničních motocyklů |
28. - MONAKO - Atletický mítink Super Grand Prix |
29.-2.8. - FINSKO - Finská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
30.7.-9.8. - VARBERG (Švédsko) - MS v jachtingu třídy Star |
- MS v jachtingu třídy Laser Radial |
31. - STOCKHOLM - Atletický mítink Super Grand Prix |
SRPEN |
1. - DAUGAVPILS - GP Lotyšska, závody MS na ploché dráze |
- ŠPANĚLSKO - San Sebastian-San Sebastian, cyklistický jednorázový závod |
1.-2. - BROMONT (Kanada) - Závody SP horských kol |
2. LOMMEL (Belgie) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
2.-8. - POLSKO - Kolem Polska, cyklistický etapový závod |
6.-17. - MARIBOR (Slovinsko) - MS ve sportovní střelbě, brokové zbraně |
8.-9. - PRAHA - ME v dlouhém triatlonu |
9. - LOKET NAD OHŘÍ - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
10.-16. - HAJDARÁBÁD (Indie) - MS jednotlivců v badmintonu |
- MONTREAL (Kanada) - Tenisový turnaj mužů série Masters |
- HAZELTINE (USA) - US PGA Championship, golfový turnaj |
11.-19. - LONDÝN - MS v moderním pětiboji |
12. - ČR - Belgie, přípravné fotbalové utkání |
12.-16. - DARTMOUTH (Kanada) - MS v rychlostní kanoistice |
15. - MALILLA - GP Švédska, závody MS na ploché dráze |
15.-23. - BERLÍN - MS v atletice |
16. - BRNO - VC České republiky, závod MS silničních motocyklů |
- NĚMECKO - Vattenfall Cyclassics, cyklistický jednorázový závod |
16.-23. - CINCINNATI (USA) - Tenisový turnaj mužů série Masters |
18.-23. - MIŠKOLC (Maďarsko) - MS v orientačním běhu |
- CHAMPAGNAC (Francie) - ME v terénní lukostřelbě |
19.-23. - TOKIO - Finálový turnaj Grand Prix volejbalistek |
19.-26. - NIZOZEMSKO - Eneco Tour, cyklistický etapový závod |
20.-26. - HALIFAX (Kanada) - MS v jachtingu třídy Laser |
20.-29. - KODAŇ - MS v jachtingu třídy 470 |
21.-23. - ZLÍN - Barum rallye, závody ME a mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích |
23. - STATTEGG (Rakousko) - MS v maratonu horských kol |
- VALENCIE (Španělsko) - VC Evropy, závod MS vozů F1 |
- FRANCIE - Velká cena Plouay, cyklistický jednorázový závod |
23.-30. - POZNAŇ (Polsko) - MS ve veslování |
23.-10.9. - FINSKO - ME ve fotbalu žen |
26.-30. - ROTTERDAM (Nizozemsko) - MS v judu |
28. - CURYCH (Švýcarsko) - Zlatá liga, atletický mítink |
29. - VOJENS - GP Dánska, závody MS na ploché dráze |
29.-12.9. - MILÁN (Itálie) - MS v boxu |
29.-20.9. - ASSEN (Nizozemsko) - Vuelta, cyklistický etapový závod |
30. - MOST - Závody EP tahačů |
- SPA - VC Belgie, závod MS vozů F1 |
- INDIANAPOLIS (USA) - VC Indianapolisu, závody MS silničních motocyklů |
- LIEROP (Nizozemsko) - Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
30.-11.9. - WEYMOUTH (Velká Británie) - MS v jachtingu třídy RS:X |
31. - GATESHEAD (Velká Británie) - Atletický mítink Grand Prix |
- ZÁHŘEB - Atletický mítink Grand Prix |
31.-13.9. - NEW YORK - US Open, tenisový turnaj Grand Slamu |
ZÁŘÍ |
1.-6. - CANBERRA (Austrálie) - MS horských kol |
2.-6. - AUSTRÁLIE - Australská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
1.-10. - ULSAN (Korejská rep.) - MS v lukostřelbě |
3.-13. - TURECKO - ME ve volejbalu mužů |
4. - BRUSEL - Zlatá liga, atletický mítink |
5. - BRATISLAVA - Slovensko - ČR, fotbalové kvalifikační utkání o postup na MS |
6. - RIETI (Itálie) - Atletický mítink Grand Prix |
- MISANO - VC San Marina, závody MS silničních motocyklů |
7.-20. - KATOVICE (Polsko) - ME v basketbalu mužů |
8.-13. - LA SEU DE URGELL (Španělsko) - MS ve vodním slalomu |
- MIE (Japonsko) - MS v moderní gymnastice |
9. - ČR - San Marino, fotbalové kvalifikační utkání o postup na MS |
9.-13. - GOLD COAST (Austrálie) - MS v triatlonu |
11.-13. - RIO DE JANEIRO (Brazílie) - Závěrečné závody SP v moderním pětiboji |
12. - KRŠKO - GP Slovinska, závody MS na ploché dráze |
12.-13. - SOLUŇ (Řecko) - Světové atletické finále |
- CHAMPÉRY (Švýcarsko) - Závody SP horských kol |
13. - MONZA - VC Itálie, závod MS vozů F1 |
- CANELINHA (Brazílie) Závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
- VILLARS SOUS ECOT (Francie) - Závěrečné závody MS v motokrosu třídy MX3 |
13.-20. - STUTTGART (Německo) - ME ve stolním tenisu |
18.-20. - CRESTUMA (Portugalsko) - MS v kanoistickém maratonu |
- BREST (Bělorusko) - ME ve veslování |
19.-20. - SCHLADMING (Rakousko) - Závěrečné závody SP horských kol |
20. - TARTU (Estonsko) - ME v maratonu horských kol |
- BALATON RING - VC Maďarska, závody MS silničních motocyklů |
- USA - Závěrečné závody MS v motokrosu tříd MX1 a MX2 |
21.-27. - HERNING (Dánsko) - MS v zápase |
23.-27. - MENDRISIO (Švýcarsko) - MS v silniční cyklistice |
24.-3.10. - ISTANBUL (Turecko) - Finále SP ve sportovní střelbě, brokové zbraně |
25.-4.10. - POLSKO - ME ve volejbalu žen |
25.-16.10. - EGYPT - MS ve fotbalu do 20 let |
26. - TERENZANO - GP Itálie, závody MS na ploché dráze |
27. - SINGAPUR - VC Singapuru, závod MS vozů F1 |
30.-4.10. - ŠPANĚLSKO - Katalánská rallye, závody MS v automobilových soutěžích |
30.-8.10. - ANTALYA (Turecko) - MS v šermu |
ŘÍJEN |
4. - PARDUBICE - Zlatá přilba, závody na ploché dráze |
- SUZUKA - VC Japonska, závod MS vozů F1 |
- JARAMA (Španělsko) - Závěrečné závody EP tahačů |
- ESTORIL - VC Portugalska, závody MS silničních motocyklů |
- FRANCIACORTA (Itálie) - Motokros národů |
9.-11. - Světový pohár žen |
10. - PRAHA - ČR - Polsko, fotbalové kvalifikační utkání o postup na MS |
11. - PARDUBICE - Velká pardubická, překážkový dostih |
- BIRMINGHAM (Velká Británie) - MS v půlmaratonu |
12.-17. - FIGUEIRA DA FOZ (Portugalsko) - Motocyklová Šestidenní, endurové závody |
12.-18. - ŠANGHAJ (Čína) - Tenisový turnaj mužů série Masters |
13.-18. - LONDÝN - MS ve sportovní gymnastice |
14. - PRAHA - ČR - Severní Irsko, fotbalové kvalifikační utkání o postup na MS |
16.-18. - MOSKVA - Světový pohár mužů ve stolním tenisu |
17. - BYDHOŠŤ (Polsko) - GP Polska, závěrečné závody MS na ploché dráze |
18. - SAO PAULO - VC Brazílie, závod MS vozů F1 |
- PHILLIP ISLAND - VC Austrálie, závody MS silničních motocyklů |
- ITÁLIE - Kolem Lombardie, cyklistický jednorázový závod |
21.-25. - PERTH (Austrálie) - MS v dlouhém triatlonu |
- VELKÁ BRITÁNIE - Britská rallye, závěrečné závody MS v automobilových soutěžích |
25. - SEPANG - VC Malajsie, závody MS silničních motocyklů |
- PORTIMAO (Portugalsko) - Závěrečný závod MS superbiků |
27.-1.11. - DAUHÁ - Tenisový Turnaj mistryň |
LISTOPAD |
1. - ABÚ ZABÍ (SAE) - VC Abú Zabí, závěrečný závod MS vozů F1 |
4.-15. - ARCO (Itálie) - MS v šachu |
7.-8. - Finálové utkání tenisového Fed Cupu |
7.-15. - PETROHRAD (Rusko) - MS ve skocích na trampolíně |
8. - VALENCIE (Španělsko) - VC Valencie, závěrečné závody MS silničních motocyklů |
8.-15. - PAŘÍŽ - Tenisový turnaj mužů série Masters |
10.-15. - TOKIO, FUKUOKA - Volejbalový Světový pohár mistryň |
17.-27. - GOYANG CITY (Korejská rep.) - MS ve vzpírání |
18.-23. - ÓSAKA, NAGOJA (Japonsko) - Volejbalový Světový pohár mistrů |
19.-21. - VELKÁ BRITÁNIE - Skotská rallye, závěrečné závody IRC v automobilových soutěžích |
20.-29. - LONDÝN - Tenisový Turnaj mistrů |
25.-29. - BUENOS AIRES (Argentina) - MS v taekwondu |
28.-6.12. - MELBOURNE (Austrálie) - Trofej šampionů v pozemním hokeji |
28.-13.12. - ČÍNA - MS v házené žen |
PROSINEC |
4.-6. - Finálové utkání tenisového Davisova poháru |
5.-12. - ABERDEEN (Velká Británie) - ME v curlingu |
5.-13. - ŠVÉDSKO - MS ve florbalu žen |
10.-13. - ISTANBUL (Turecko) - ME v plavání v krátkém bazénu |
10.-20. - SAE - MS fotbalových klubů |
12. - NAMIBIE - Závěrečné závody MS v motokrosovém freestylu |
13. - DUBLIN (Irsko) - ME v krosu |
17.-20. - Finálový turnaj série Pro Tour ve stolním tenisu |