Rubriky:

Ostatní

Na post trenéra florbalistů je pět kandidátů, Skružný chybí

25. ledna 2009 15:23 - JINDŘICHŮV HRADEC

Trenér Zdeněk Skružný nebude pokračovat na lavičce českých florbalistů. Výkonný výbor České florbalové unie vybral pět kandidátů na post hlavního kouče národního týmu a dosavadní kouč mezi nimi není. Otevřená zůstává ale i možnost působení zahraničního trenéra. ČTK to sdělil prezident ČFbU Filip Šuman.

 

ČFBU

Reprezentační komise bude jednat se současným koučem Tatranu Střešovice Petrem Ďarmekem, jeho asistentem Luďkem Benešem, Radkem Mrázkem z Vítkovic, Lukášem Procházkou z Chodova, který v listopadu dovedl Českou republiku ke stříbru na akademickém mistrovství světa, a také s kapitánem národního týmu z domácího šampionátu Radimem Cepkem. Ten v roli hrajícího kouče působí ve švýcarském celku Rychenberg Winterthur.

"Reprezentační komise s nimi teď bude jednat a zjišťovat jejich zájem," řekl Šuman.

Skružný u týmu působil 10 let 

Skružnému po prosincovém mistrovství světa v Ostravě a Praze, kde český tým skončil čtvrtý, skončila smlouva. Výkonný výbor se rozhodl pro změnu. "Celá diskuze se vedla hlavně o tom, že Zdeněk už je u týmu deset sezón," prohlásil Šuman na adresu kouče, který v roce 2004 na světovém šampionátu ve Švýcarsku dosáhl historického úspěchu ziskem stříbra.

Už Skružný měl při svém působení i asistenty ze zahraničí, nejdříve Švýcara Saschu Brendlera a pak Fina Pasiho Tilandera. Nyní zůstává jako jedna z možností angažování zahraničního kouče jako hlavního, ale tato varianta je méně pravděpodobná. "Je to především z finančních důvodů, protože by zahraniční trenér musel do Čech často cestovat. Jsou ale návrhy některých jmen a bude se o tom diskutovat paralelně s jednáním o pěti vybraných kandidátech," dodal Šuman.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní