Rubriky:

Ostatní

Podborský obdržel hlavní cenu Evropského hnutí fair play

27. ledna 2009 14:15 - PRAHA

Kvadriatlonista Miroslav Podborský obdržel hlavní cenu Evropského hnutí fair play za rok 2008. Jedenáctinásobný mistr světa počkal na předloňském šampionátu v Sedlčanech na britského soupeře Daniela Cornera, který vyběhl z depa nesprávným směrem, a nakonec s ním v boji o další zlatou medaili prohrál.

O udělení plakety za zásluhy českému reprezentantovi dnes informoval národní olympijský výbor na svých internetových stránkách. Podborský už za svůj čin loni obdržel hlavní cenu Českého klubu fair play, který ho následně navrhl i na evropské ocenění.

Český sport měl zastoupení také v seznamu více než dvou desítek držitelů světových cen fair play za rok 2007. Za sportovní kariéru byli oceněni olympijští vítězové oštěpař Jan Železný a sportovní gymnastka Věra Růžičková.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.