Švýcar Hefti vyhrál poprvé Světový pohár dvojbobů

Švýcarský pilot Beat Hefti vybojoval v 31 letech poprvé v kariéře celkový triumf ve Světovém poháru dvojbobů. Ve čtvrtečním závěrečném závodě v Park City mu k tomu stačilo třetí místo, které obsadil společně s brzdařem Thomasem Lamparterem.

Hefti získal ve dvojbobu bronzové medaile na olympijských hrách v Salt Lake City i v Turíně, před třemi lety navíc skončil třetí i v závodě čtyřbobů. K tomu získal čtyři cenné kovy na MS včetně toho nejcennějšího, který vybojoval v roce 2007 ve Svatém Mořici ve čtyřbobech.

Poslední díl seriálu vyhrál ruský dvojbob Alexandr Zubkov, Alexej Vojevoda před německou posádkou Thomas Florschütz, Marc Kühne. Čeští reprezentanti Ivo Danilevič a Jan Stokláska skončili čtrnáctí. Danilevičovi patří mezi piloty konečné devatenácté místo.

Bobisté mají před sebou ještě mistrovství světa, které se uskuteční od 20. února do 1. března v Lake Placid.

Závěrečný závod SP dvojbobů v Park City:
1. Zubkov, Vojevoda (Rus.) 1:36,51 (48,26+48,25), 2. Florschütz, Kühne (Něm.) 1:36,68 (48,44+48,24), 3. Hefti, Lamparter (Švýc.) 1:36,69 (48,30+48,39), ...14. Danilevič, Stokláska (ČR) 1:37,54 (48,74+48,80).