Snowboardistka Koukalová má z univerziády stříbro

CHARPIN

Česká výprava na světové zimní univerziádě v čínském Charpinu získala první medaili. Postarala se o ni Klára Koukalová, která skončila druhá ve snowboardcrossu.

Na medaili útočili i David Bakeš a Václav Havlík, které však zastavila kuriózní kolize. Oba Češi v semifinále jeli těsně vedle sebe na prvních postupových místech se slušným náskokem, ale v poslední třetině tratě se srazili. Podle Bakešova vyjádření pro spolupracovníka ČTK neudržel snowboard na hraně a najel do týmového kolegy. Nakonec obsadil 5. místo, Havlík byl osmý.

Do soboty bylo nejlepším výsledkem české výpravy páté místo sjezdařky Lucie Hrstkové. Její výsledek byl přitom původně mylně přiznán Pavle Klicnarové, obě závodnice totiž měly shodou nešťastných náhod prohozená startovní čísla. Klicnarová tak ve skutečnosti skončila ve sjezdu sedmá.

Méně úspěšný den zažili čeští hokejisté, kteří po úvodní hladké výhře nad Británií dnes podlehli Kazachstánu 2:5. Do zápasu přitom vstoupili lépe a zásluhou Jana Kubišty vedli v 5. minutě 1:0. Soupeř dokázal během 36 sekund vyrovnat a ve druhé třetině si vypracoval rozhodující náskok.

Konečné skóre zkorigoval v závěru Martin Ton. Dalšími soupeři týmu, v němž je zhruba polovina hráčů z klubů první ligy, budou Kanada a domácí Čína, do semifinále postoupí dvě mužstva.

Světová zimní univerziáda:
Biatlon:
Muži - individuální závod na 20 km: 1. Gusev (Rus.) 56:53,4 (5), ...20. Kobr -7:02,7 (7), 29. Suchánek (oba ČR) -10:36,6 (11).
Ženy - individuální závod na 15 km: 1. Kunajevová (Rus.) 51:46,1 (3), ...25. Hořejší -8:48,2 (8), 26. Líkařová (obě ČR) -9:45,1 (7).
Curling:
Ženy: Česko - Korea 9:2, Česko - Švýcarsko 11:6.
Lední hokej:
Česko - Kazachstán 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky: 5. Kubišta, 54. Ton - 6. a 38. Gavrilov, 16. Vorobjov, 30. Kachulin, 39. Kaznachejev.