Biatlonista Soukup získal na závěr univerziády jediné české zlato

CHARPIN

Zásluhou biatlonisty Jaroslava Soukupa se česká výprava dočkala na závěr 24. Zimní světové univerziády i zlaté medaile. Soukup vyhrál v poslední den soutěží závod na 15 kilometrů s hromadným startem. V čínském Charpinu vybojoval jedenáctý muž vytrvalostního závodu z nedávného mistrovství světa také dva bronzy.

Soukup v sobotu zvítězil s více než půlminutovým náskokem před Rusy Alexejem Trusovem a Artěmem Gusevem. Česká republika i díky němu obsadila dvanácté místo v medailovém žebříčku zemí, který ovládla domácí Čína před Ruskem. Obě sportovní velmoci nasbíraly 18 zlatých medailí, Číňané však měli 18 stříbrných oproti 14 ruským.

Český tým získal v Charpinu celkem devět cenných kovů. Dvěma medailemi přispěli ke sbírce sjezdařka Lucie Hrstková a běžec na lyžích Petr Novák.

Světová zimní univerziáda v Charpinu:
Biatlon:
Muži - závod na 15 km s hromadným startem: 1. Soukup 42:03,2 (2 tr. okruhy), ...20. Suchánek -4:23,4 (6), 21. Kobr (všichni ČR) -4:30,2 (6).
Ženy - závod na 12,5 km s hromadným startem: 1. Sung Čchao-čching (Čína) 39:13,4 (5), ...16. Tryznová -3:50,3 (9), 21. Líkařová -4:43,5 (6), 23. Hořejší (všechny ČR) -5:01,4 (9).