Rychlobruslařka Novotná skončila na MS pátá na pětistovce

VÍDEŇ

Také v druhém závodu světového šampionátu v rychlobruslení na krátké dráze postoupila česká reprezentantka Kateřina Novotná do semifinále. Na nejkratší pětisetmetrové trati ve Vídni obsadila páté místo.

Rychlobruslařka Kateřina Novotná

V pátek byla stříbrná medailistka z letošního ME v semifinále patnáctistovky diskvalifikována a obsadila konečné 19. místo. Dnes ve své jízdě o postup do finále nestačila jen na dvojici favorizovaných Číňanek, které si nakonec rozdělily obě nejcennější medaile.

Čtyřiadvacetiletá Novotná tak nezopakovala finálovou účast z posledního závodu Světového poháru v Drážďanech, kde dojela na pětisetmetrové trati čtvrtá. V průběžném pořadí MS je po dvou disciplínách desátá, v neděli ji čeká kilometr a případné superfinále na 3000 metrů.

Zlato získala Wang Meng, závod mužů vyhrál Kanaďan Charles Hamelin. Ondřej Suchý obsadil 42. místo, Vojta Loudín byl v rozjížďce diskvalifikován.

MS v rychlobruslení na krátké dráze ve Vídni:
Muži:
500 m: 1. Ch. Hamelin (Kan.) 41,680, 2. Kwak Jun-ky (Kor.) 41,739, 3. Jean (Kan.) 41,855, ...42. Suchý - vyřazen v rozjížďce, Loudín (oba ČR) - diskvalifikován v rozjížďce.
Průběžné pořadí víceboje: 1. Kwak Jun-ky 42 b., 2. I Ho-suk (Kor.) 34, 3. Ch. Hamelin 34, ...35. Loudín, 42. Suchý.
Ženy:
500 m: 1. Wang Meng 43,182, 2. Liou Čchiou-chung (obě Čína) 43,358, 3. Greggová (Kan.) 43,437, ...5. Novotná (ČR) - vyřazena v semifinále.
Průběžné pořadí víceboje: 1. Wang Meng 34, 2. Kim Min-čung (Kor.) 34, 3. Čou Jang (Čína) 29, ...10. Novotná.