Rubriky:

Ostatní

Kostelecký: Titul mistra světa mi zatím chybí

10. března 2009 13:46

Nejdříve si jel zalyžovat na hory a pak už se naplno vrhl do přípravy na novou sezónu. V ní se pokusí střelec David Kostelecký získat titul mistra světa, který mu v jeho medailové sbírce chybí. Ví, že jako olympijský vítěz bude pod tlakem. Věří ale, že s tím vyrovná a naváže na loňský úspěšný rok, v němž vystřílel zlato na olympijských hrách v Pekingu.

Jak probíhá příprava na nadcházející sezónu?

Byl jsem na soustředění na Kypru a teď mě ještě čeká trénink doma. Zkoušel jsem nové náboje, takže nastříleno mám opravdu hodně.

Už střílíte s novou brokovnicí?

Bohužel ještě ne, protože jsou menší komplikace s jejím dovozem do České republiky. V Itálii už jsem ji zkoušel a jsem s ní naprosto spokojený. Její zpětný náraz je výrazně menší, takže šetří zdraví. Hlavně záda, která při střelbě hodně trpí. Už se na ni těším. Letošní sezónu ale ještě odstřílím s tou starou.

Co vás v nejbližší době čeká?

Za čtrnáct dní už mám první závod, na Kypru se koná Grand Prix. Už se moc těším. Loni byl tenhle závod velmi kvalitně obsazen. Tak alespoň uvidím, jak na tom teď jsem.

Jste připraven na to, že jako olympijský vítěz budete nyní pod větším tlakem?

Určitě na mě bude vyvíjen větší tlak. Je ale jen a jen na mně, jak se s tím vyrovnám. Věřím, že to nebude problém.

Letos se koná mistrovství Evropy i světa, co pro vás bude vrcholem sezóny?

Určitě světový šampionát, který se koná začátkem srpna ve slovinském Mariboru. Titul mistra světa mezi seniory mi ještě chybí. O tři týdny dříve se uskuteční mistrovství Evropy v chorvatském Osijeku. To bude pro mě takový poslední test.

Změnil se nějak váš život po olympiádě?

Ať chcete nebo ne, vždy to váš život nějak ovlivní. Ale myslím, že nějaká radikální změna to nebyla.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní