Rubriky:

Ostatní

Trenér rychlobruslařů Novák chce přivézt z olympiády tři medaile

17. března 2009 07:38 - PRAHA/RICHMOND

Maximálně spokojený je s letošní sezónou trenér českých rychlobruslařů Petr Novák. Jeho svěřenkyně Martina Sáblíková vybojovala dva tituly mistryně světa a radost mu udělaly i její kolegyně, které šly výkonnostně nahoru. Nyní ho čeká volno, relaxovat ale dlouho nehodlá. „Týden si odpočinu a pak už začnu s přípravou na nadcházející olympijský rok,“ přiznal kouč Sport.cz a deníku Právo.

 

Sport Invest

V neděli svěřenkyně Petra Nováka odjely poslední soutěž letošní sezóny. V závodě družstev na mistrovství světa v kanadském Richmondu skončily na sedmém místě a kvalifikovaly se tak na olympijské hry ve Vancouveru 2010. „Potřebovali jsme dojet a kvalifikovat se na olympiádu. To se povedlo,“ řekl kouč.

„Závod byl ale poznamenán problémem Karolíny Erbanové s aklimatizací. Přiletěla kvůli startu na šampionátu juniorek pozdě. To jí rozhodně nevyčítám, je to její první velká sezóna. Závod rozjela solidně, po ní jedno kolo táhla Andrea Jirků a další čtyři už Martina Sáblíková. Jenže ta pak musela brzdit, aby Karolínu neutrhla. Byl to náš nejpomalejší čas. Umíme to za 4:05 minuty, což je kousíček od medaile. Tím chci říct, že o ni se chceme příští rok poprat,“ netajil se ambicemi Novák.

Maximální spokojenost

Právě skončená sezóna udělala kouči radost. „Jsem maximálně spokojený. Martina letos získala dva tituly mistryně světa, k tomu stříbro, a také bronz z Evropy. Nahoru šly i Andrea Jirků a náš nováček, šestnáctiletá Karolína Erbanová. Co víc bych si mohl jako trenér přát,“ přiznal Novák. Jedna věc ho ale trápí. „Rychlobruslařský svaz stále nedostává i přes sliby více peněz, které by si zasloužil,“ dodal.

Nyní čeká trenéra po náročné sezóně volno. “Už se na něj strašně moc těším. Všichni jsme už  opravdu hodně unavení. Týden si odpočnu, pak si proberu skončenou sezónu a začnu připravovat tu olympijskou. Zahájíme ji zhruba za čtrnáct dní,“ prohlásil. A na co se kouč hlavně zaměří? „Na zrychlení všech tří děvčat. Vše teď podřídíme olympiádě. Nepojedeme nic, co nebude nutné, včetně juniorských šampionátů. Karolínu stály hodně sil a pak jí chyběly na mistrovství světa. Věřím, že ve Vancouveru pojedeme o tři medaile,“ uzavřel Novák.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní