Florbalisté Vítkovic vstoupili do semifinále vítězně

OSTRAVA

Florbalisté Vítkovic potvrdili v prvním semifinálovém utkání extraligy roli favorita a zvítězili doma nad Mladou Boleslaví 7:4. Středočeši se sice dostali na konci úvodního dějství do vedení, ale vítěz základní části hned na začátku druhé třetiny otočil výsledek na 3:1 a pak už si udržovali vedení. Druhý zápas série se hraje v Ostravě v neděli od 17:00, v Praze je ve stejný den od 19:15 na programu první duel mezi Tatranem Střešovice a SSK Future.

Na první branku se čekalo do 19. minuty, kdy utekl Martin Rožnovják a překonal gólmana Marcela Suchánka. Ale už po 20 vteřinách druhé dvacetiminutovky vyrovnal Daniel Folta a za dalších 63 sekund otočil stav Pavel Jankulár. V 34. minutě ještě zvýšil Kukáš Petřík, ale 40 vteřin před koncem druhého dějství zdramatizoval vývoj Jaromír Ekl.

Na začátku třetí třetiny vrátil Vítkovicím dvoubrankový náskok Jan Jelínek. Na snížení Tomáše Kadlece odpověděl v přesilovce opět Jelínek, naději pak dal hostům ještě Pavel Bouška, ale Martin Tokoš s Lukášem Hrubým definitivně rozhodli.

"Bylo to play off se vším všudy. Po první třetině jsme našli určitý recept a i přes lacině obdržené branky jsme zápas zvládli," řekl trenér Vítkovic Radomír Mrázek. "Domácí byli lepší a vyhráli díky tomu, že na rozdíl od nás se ve hře vyvarovali výpadkům," řekl kouč Mladé Boleslavi Jiří Stožický.

Extraliga florbalistů - semifinále, 1. zápas:
1. SC SSK Vítkovice - Sokol Mladá Boleslav 7:4 (0:1, 3:1, 4:2)
Branky: 43. a 48. Jelínek, 21. Folta, 22. Jankulár, 34. L. Petřík, 53. Tokoš, 58. L. Hrubý - 19. Rožnovják, 40. Ekl, 43. T. Kadlec, 51. P. Bouška. Stav série: 1:0.
Extraliga florbalistek - semifinále, 1. zápasy:
FbŠ Bohemians - JM Chodov 5:6 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 9., 32. a 59. Hyršlová, 7. Bočanová, 25. Šimáčková - 14. Marešová, 29. Kulhánková, 30. Jiříčková, 42. Jarolímová, 52. Lacková, 69. Beránková. Stav série: 0:1.
Děkanka Praha - FBC Liberec 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Branky: 17. Dostalíková, 27. Novotná, 28. Moťková, 30. Šindelová, 32. Billá. Stav série: 1:0.