Zápasnice Martináková na ME jednou vyhrála, poté ale vypadla

VILNIUS

Zápasnice Lenka Martináková jako první z českých reprezentantů v dosavadním průběhu mistrovství Evropy alespoň jednou vyhrála. Turnaj ve Vilniusu pro ni nicméně skončil následující porážkou ve čtvrtfinále.

Martináková v kategorii do 55 kilogramů porazila v prvním kole Nadiju Gradjukovou z Ázerbájdžánu 3:0 na body. Její další soupeřkou byla Ruska Natalia Smirnovová, jíž v boji o semifinále podlehla 0:5 a celkově obsadila deváté místo.

V kategorii do 63 kg absolvovala také dva duely Martina Zyklová. Ta nejprve podlehla 0:4 pozdější stříbrné medailistce Aleně Kartašovové z Ruska a poté v opravách 0:7 Terese Mendezové ze Španělska.

Mistrovství Evropy v zápase - ženy
Do 48 kg: 1. Stadnyková (Ázer.), 2. Dobreová (Rum.), 3. Savolaová (Fin.) a Kaskarakovová (Rus.).
Do 55 kg: 1. Synyšinová (Ukr.), 2. Filipavová (Běl.), 3. Smirnovová (Rus.) a Pavalová (Rum.), ...9. Martináková (ČR) vypadla ve čtvrtfinále.
Do 63 kg: 1. Michaliková (Pol.), 2. Kartašovová (Rus.), 3. Johanssonová (Švéd.) a Stüberová (Něm.), ...17. Zyklová (ČR) vypadla v 1. kole.
Do 72 kg: 1. Christovová-Zlatevová (Bulh.), 2. Starodubcevová (Rus.), 3. Wieszczeková (Pol.) a Sajenková (Ukr.).