Pistolářka Marušková vystřílela na SP v Pekingu bronz

PEKING

Lenka Marušková vybojovala na Světovém poháru v Pekingu třetí místo ve střelbě ze vzduchové pistole. Čtyřiadvacetiletá plzeňská rodačka dnes předvedla na olympijské střelnici druhou nejlepší finálovou položku a na medailovou pozici se vyhoupla z šestého místa po kvalifikaci.

V této disciplíně je to pro Maruškovou druhý nejlepší výsledek v kariéře po triumfu v americkém Fort Benning v roce 2007. Tam tehdy dosáhla celkového nástřelu 483,1 bodu, dnes jí v Pekingu nestačil na prvenství ani výkon o 2,8 bodu lepší. Suverénní vítězka Chu Ťün z Číny nastřílela 490,5 a zaznamenala druhé prvenství v kariéře, Maruškovou porazila i Indka Hína Sidhuová, jež jako jediná zvládla lépe finále.

Česká střelkyně sahala v Pekingu po medaili už v neděli. V disciplíně sportovní pistole, z níž má ve sbírce olympijské stříbro z Atén 2004, ale naopak neudržela ve finále druhé místo z kvalifikace a skončila šestá. Na loňské olympiádě v Pekingu bylo z obou disciplín jejím maximem 20. místo ve sportovní pistoli.

Česká výprava získala na SP v Číně už druhý bronz. V sobotu uspěl Václav Haman ve střelbě ze vzduchové pušky. Na další dobrý výsledek má zaděláno pistolář Martin Strnad, který je v polovině rychlopalby rovněž třetí.

SP ve sportovní střelbě v Pekingu:
Ženy:
Sportovní malorážka 3x20 ran: 1. Galkinová (Rus.) 679,9 (578+101,9), 2. Siung Mej-li 675,8 (577+98,8), 3. Wan Siang-jen (obě Čína) 670,7 (568+102,7).
Vzduchová pistole: 1. Chu Ťün (Čína) 490,5 (390+100,5), 2. Sidhuová (Indie) 486,8 (385+101,8), 3. Marušková (ČR) 485,9 (385+100,9).