Rubriky:

Ostatní

Baghdatis potvrdil účast na tenisovém turnaji v Ostravě

21. dubna 2009 16:23 - OSTRAVA

Bývalý osmý tenista světa Marcos Baghdatis potvrdil start na challengeru Prosperita Open s dotací 50 tisíc dolarů, který se v příštím týdnu uskuteční na antukových dvorcích v areálu SC Ostrava v Komenského sadech. Nejvýše nasazeným hráčem je 94. muž žebříčku ATP Ivo Minář, loňské vítězství přijede obhajovat Jiří Vaněk.

 

Sebastian Costanzo

Návnadou pro fanoušky bude ale kyperský finalista grandslamového Australian Open 2006, který si účast na malém ostravském turnaji zopakuje po pěti letech. Baghdatis na něm tehdy ještě jako neznámý mladík nepřešel druhé kolo.

"Doba pokročila a dneska je vlastně jediným hráčem z celého seznamu, kterého jsme tady museli přilákat hlavně na dobré podmínky. Ale myslíme si, že je to investice, která se vyplatí. Chtěli jsme nějakou hvězdu, což on splňuje," řekl na úterní tiskové konferenci ředitel turnaje Václav Roubíček.

Momentálně 96. hráč světa hledá formu po loňských zraněních a v Ostravě se může popasovat s konkurencí z podobných pater žebříčku ATP. Vedle Mináře a Vaňka patří k nasazeným belgické daviscupové duo Steve Darcis (97.) a Olivier Rochus (125.), Rakušan Daniel Köllerer (103.), český tenista Lukáš Rosol (137.) nebo Slovák Dominik Hrbatý (171.).

"Hráči se nám po těch letech už hlásí sami. Jak jsem řekl, jedinou výjimkou byl Baghdatis," podotkl Roubíček. Turnaj odstartuje kvalifikací v sobotu, hlavní soutěž začne v pondělí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní