Úvodní závod MS triatlonistů vyhrál Docherty, Ospalý byl jednadvacátý

TONGJONG

Novozélanďan Bevan Docherty v neděli vyhrál úvodní závod mistrovství světa triatlonistů v korejském Tongjongu. Bronzový olympijský medailista z Pekingu a stříbrný z Atén porazil v těsném souboji na cílové pásce o sekundu Australana Brada Kahlefeldta. Třetí s odstupem pěti sekund doběhl Dmitrij Poljanskij z Ruska.

Z tria českých reprezentantů dosáhl nejlepšího výsledku zkušený olympionik Filip Ospalý, jenž se ztrátou půldruhé minuty obsadil 21. místo. Jan Čelůstka byl čtyřicátý, Přemysl Švarc 56.

Závod v Tongjongu byl prvním dílem nového seriálu ITU World Championship Series, který nahradil klasické jednorázové mistrovství světa. Další díl je na programu 30. května v Madridu, šampionát vyvrcholí v září v australském Gold Coast.

Úvodní závod MS v triatlonu v korejském Tongjongu:
Muži: 1. Docherty (N. Zél.) 1:50:25 hod., 2. Kahlefeldt (Austr.) -1, 3. Poljanskij (Rus.) -5, 4. Gemmell (N. Zél.) -15, 5. Justus (Něm.) -18, 6. Shoemaker (USA) -22, ...21. Ospalý -1:28, 40. Čelůstka -2:59, 56. Švarc (všichni ČR) -5:36.