Rubriky:

Ostatní

Neporažený boxer Mayweather se vrací do ringu

3. května 2009 12:32 - LAS VEGAS

Slavný boxer Floyd Mayweather Jr., jenž během své profesionální kariéry nepoznal porážku, se po půldruhém roce vrací do ringu. Dvaatřicetiletý Američan, považovaný za nejlepšího boxera posledních let, se v červenci v netitulovém zápase utká s mexickým mistrem světa Juanem Manuelem Marquezem.

"Odešel jsem na vrcholu. Vrátil jsem se bojovat a vzít si zpět, co je moje," uvedl Mayweather na sobotní tiskové konferenci v MGM Grand Hotelu v Las Vegas. "Už teď jsem ve skvělé formě, a až dojde na zápas, budu připraven fyzicky i psychicky," dodal boxer, jenž vyhrál v lehčích vahách všech svých 39 duelů v profesionálním ringu, z nichž 25 bylo k.o.

Mayweather, jehož otec byl úspěšný boxer a dva strýcové dokonce mistry světa, během své kariéry získal šest mistrovských pásů v pěti různých kategoriích. Naposledy boxoval v prosinci 2007 o titul v lehké welterové váze organizace WBC s Britem Rickym Hattonem.

Loni v září se měl utkat s očekávané odvetě duelu s Oscarem De La Hoyou. Jejich souboj v květnu 2007 vynesl 58 miliónů dolarů a byl nejbohatším zápasem boxerské historie, k opakování souboje už ale nedošlo. V červnu Mayweather oznámil, že kvůli ztrátě motivace s boxem končí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní