Rubriky:

Ostatní

Pacquiao knokautoval Hattona už ve 2. kole a vzal mu titul

3. května 2009 17:20 - LAS VEGAS

Už v druhém kole skončil dlouho očekávaný boxerský souboj o titul mistra světa v lehké welterové váze organizace IBO mezi britským obhájcem Rickym Hattonem a favorizovaným Mannym Pacquiaem z Filipín. Třicetiletý Pacquiao knokautoval v sobotu v Las Vegas stejně starého soupeře sekundu před druhým gongem a stal se profesionálním světovým šampiónem už v páté hmotnostní kategorii.

Filipínec poslal Hattona na podlahu ringu dvakrát už v prvním kole a v závěru druhého tvrdým levým hákem zápas v Garden Areně MGM Grand Hotelu nečekaně brzy ukončil. "Překvapilo mě, jak to šlo lehce. Ale od začátku března jsem tvrdě dřel v přípravném kempu," uvedl Pacquiao, jenž boxuje v levém gardu. "Věděl jsem, že si bude moji levou stranu hlídat. Napravo zůstával hodně odkrytý," prohlásil vítěz.

Za zápas, v němž si vylepšil bilanci na 49 triumfů, tři porážky a dvě remízy, inkasoval 12 milionů dolarů. Hatton, který prohrál teprve podruhé ze 47 zápasů v kariéře, měl bez ohledu na výsledek zaručenou odměnu osm milionů.

Rodákovi ze Stockportu nepomohla ani masivní podpora fanoušků, kterých podle agentury Reuters navzdory ekonomické krizi přiletělo do Nevady kolem 25 tisíc. Vstupenky do haly pro více než 16 tisíc diváků měla sotva pětina z nich. "To je něco neuvěřitelného," komentoval jejich oddanost promotér Bob Arum. Zatímco angličtí fanoušci nadšeně povzbuzovali svého oblíbence na tribunách, na čestných místech u ringu zasedli i hollywoodští herci Jack Nicholson a Christian Bale.

Kvůli Pacquiaovi se zase tradičně v době zápasu na chvíli zastavil život na Filipínách, kde lidé sledovali boj svého hrdiny v restauracích, sportovních halách i vyprodaných kinosálech. "Tohle vítězství je pro mě stejně cenné jako výhra nad De La Hoyou," radoval se 63 kg vážící boxer, který desetinásobného světového šampiona Oscara De La Hoyu slavně porazil loni v prosinci rovněž v Las Vegas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní