Hlavní dostih v Chuchli nečekaně vyhrál The Joe McArdle

3. května 2009 18:31 - PRAHA

Čtyřletý kůň The Joe McArdle, svěřenec Dalibora Töröka, se v neděli stal nečekaným vítězem hlavního dostihu na mítinku v Praze-Chuchli. Cenu Marketing Magazine, handicap na 1818 metrů, rozhodl žokej Radek Koplík: ten nečekal na taktickou bitvu svých protivníků a udal vysoké tempo, kterým zaskočil všechny soupeře.

Nakonec zvítězil s převahou jedné délky před klisnou Hefners Choice, která měla výhodu nejnižší nesené váhy. "Znám koně z tréninku a vím, co si s ním můžeme dovolit - a dnes se nám to taky podařilo. Taktiku jsem si určil podle startu," prohlásil Koplík.

Třetím místem se poprvé od druhé pozice v loňském Českém derby prezentoval mezi nejlepšími Vitulus. Favorizovaný Connex se tentokrát musel spokojit s osmou příčkou.

V rámci chuchelského odpoledne opět dvakrát zvítězil Václav Janáček, sebevědomě kráčející za obhajobou titulu žokejského šampiona, v hlavním dostihu ale v sedle Connexe neuspěl. "Connex měl na zádech příliš velkou zátěž, nepovedlo se mu ji překonat," uvedl Janáček.

Dostihový mítink v Praze-Chuchli:
I. Dabl (žk. Verner) - Salanga - Emirhan,
II. Rex (ž. Janáček) - Roman Emperor - Black,
III. Marl Bora (ž. Rája) - Rabbit Lend - Eso,
IV. Lerak (ž. Janáček) - Nefertiti - Worlice,
V. The Joe McArdle (ž. Koplík) - Hefners Choice - Vitulus,
VI. Lindau (ž. Lukášek) - Halenka - Hurykán,
VII. Skwar (ž. Havelková) - Racona - Neználek,
VIII. Victory Next (ž. Pavlíček) - Fartina - Holy Grail.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.