Rubriky:

Ostatní

Shorttrackařka Van Ruijvenová bojuje v nemocnici o život

1. července 2020 14:28 - Praha

Mistryně světa a Evropy v rychlobruslení na krátké dráze Lara van Ruijvenová bojuje o život v nemocnici ve francouzském Perpignanu. Sedmadvacetiletá Nizozemka byla hospitalizována minulý týden poté, co onemocněla na tréninkovém kempu v Pyrenejích, a její stav se od té doby ještě zhoršil.

 

Profimedia.cz

Van Ruijvenové bylo diagnostikováno autoimunitní onemocnění, jež mimo jiné způsobuje vnitřní krvácení. Kvůli tomu se olympijská medailistka podrobila už dvěma operacím, ale její stav je stále kritický.

"Lara bojuje o život. S neskutečnou bojovností vyhrála světový titul na dráze, ale takhle bitva je mnohonásobně náročnější," uvedl v prohlášení trenér nizozemských shorttrackařů Jeroen Otter.

Van Ruijvenová se na loňském MS stala mistryní světa na 500 metrů. Z evropských šampionátů má pět zlatých medailí ze závodu družstev na 3000 metrů a letos v lednu v Debrecínu získala stříbro i na kilometru. Na ZOH 2018 v Pchjongčchangu vybojovala s nizozemským družstvem bronz.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.