Rubriky:

Ostatní

Nejdříve odmaturovat a pak může začít Sáblíková s přípravou na olympiádu

8. června 2009 17:24 - PRAHA

Aspoň na chvíli si odpočinula od učení, když si v sobotu večer vyrazila Martina Sáblíková zabruslit do pražských ulic. Již brzy totiž několikanásobnou mistryni světa v rychlobruslení čeká maturita. „Mám jediné přání. Hlavně chci odmaturovat a přiznám se, že v tuhle chvíli na známky nekoukám,“ řekla světová rekordmanka.

 

Sport Invest

Již druhý ročník seriálu AEGON Večerní in-line bruslení byl zahájen minulou sobotu v Praze. A mezi čtyřmi stovkami bruslařů nechyběla ani několikanásobná mistryně světa v rychlobruslení Martina Sáblíková. „Jsem moc ráda, že se po vzoru evropských metropolí mohou i čeští bruslaři projet na in-linech svým městem po silnicích bez aut,“ řekla Martina Sáblíková. „Bylo to báječné zabruslit si se čtyřmi stovkami lidí. Projela jsem se po Praze místy, kam bych se na in-linech jindy nedostala. Navíc má tato akce skvělou atmosféru,“ vyprávěla dvaadvacetiletá rychlobruslařka.

Alespoň na chvíli si tak světová rekordmanka odpočinula od učení. Již za pár dní ji totiž čeká maturitní zkouška. A jak se na ni úspěšná sportovkyně připravuje? „Čím víc se ten den blíží, tím víc se učím a mám pocit, že si vůbec nic nepamatuji,“ přiznala Sáblíková. "Mám jediné přání. Hlavně chci odmaturovat a přiznám se, že v tuhle chvíli na známky nekoukám. Maturita je pro mě další cíl, který chci splnit. Ze sportovního hlediska a s blížícími se olympijskými hrami pro mne bude dokončená maturita znamenat velikou úlevu. Už nebudu mít vzadu v hlavě, že se musím učit. Budu se jen a jen moci věnovat rychlobruslení.“

Po maturitě se Martina Sáblíková začne naplno věnovat přípravě na olympijské hry ve Vancouveru, aby do své sbírky medailí z evropských a světových šampionátů přidala i tu olympijskou. „Ještě nedávno jsem trénovala i třikrát denně. S blížící se maturitou jsem ale ubrala na intenzitě. Ta hlavní příprava vypukne, jakmile odmaturuji. Někdy kolem 19. července bych měla poprvé vyjet na led. V plánu mám také cyklistiku, objevím se v časovce na mistrovství republiky. Vancouver je ale pro mě prioritou, takže od října už budu jen na bruslích,“ uzavřela Sáblíková.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní