Rubriky:

Ostatní

Boxer Konečný zkusí zápas v těžší váze, pak možná přestoupí

15. června 2009 11:52 - PRAHA

Nejlepší český profesionální boxer současnosti Lukáš Konečný zvažuje přestup do vyšší váhové kategorie, ve které ho čeká "zkušební" zápas proti Christophe Karagozovi z Francie. Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa dosud boxoval v superwelterové váze do 69,85 kilogramu, v pátek 3. července však nastoupí ve střední váze do 72,58 kg.

 

ČTK/DPA

"Je to pro mě test. Už delší domu přemýšlím o tom, že bych přestoupil do vyšší váhy, protože je pro mě stále těžší shazovat a trpí tím můj výkon. V posledním zápase s Colasem jsem kvůli tomu šel málem na zem," řekl Konečný novinářům v neděli při českém šampionátu v amatérském boxu v Praze, který spolukomentoval.

Brněnského rodáka štve, že kvůli výraznému snižování hmotnosti není schopen v zápase podat výkon odpovídající absolvované přípravě. "Jak člověk moc shazuje, tak síly chybí," uvedl Konečný. Případný přestup do vyšší váhové kategorie by byl podle něj logický i s ohledem na to, že stárne. "S věkem se člověk vyvíjí, mám více svalové hmoty. Řada boxerů jde postupně výše, například můj otec na tom byl stejně," podotkl třicetiletý sportovec.

Proto se člen německé stáje SES Ulfa Steinfortha rozhodl na začátku července nastoupit proti Karagozovi, který ve střední váze běžně boxuje. "Řekli jsme si, proč to nezkusit. Nezkusit si bouchnout ve vyšší váhové kategorii s klukem, který má zkušenosti. A podle toho můžeme soudit, jestli můžu nebo nemůžu přejít," řekl Konečný, který chce rozhodnutí o své další kariéře udělat až po tomto zápase.

Ani případná výhra před limitem neznamená, že by automaticky přestoupil. "Těžko říci, co z něj vytáhneme. Je totiž fakt, že mě štve, že má vyboxované nějaké tituly, pozici na žebříčku a než by se to promítlo ve střední (váze), tak by to chvilku trvalo. Byly by to nejméně dva tři zápasy," řekl Konečný, který má na kontě v profiringu 39 výher a tři prohry.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní