Rubriky:

Ostatní

Sedmadvacet českých sportovců bude bojovat na Global Games o medaile

25. června 2009 22:00 - PRAHA

Sedmadvacet českých reprezentantů se zúčastní druhého ročníku Global Games, které se uskuteční od 5. do 14. července na sportovištích v Liberci a Jablonci nad Nisou. „Nominovali jsme opravdu jen ty nejlepší v republice. Všichni naši zástupci mají šanci zasáhnout do medailových bojů," prohlásil předseda Českého svazu mentálně postižených sportovců Pavel Svoboda.

Na Global Games bude Českou republiku reprezentovat  jedna atletka, šest cyklistů (3 muži + 3 ženy), devět futsalistů, pět stolních tenistů (1 + 4), dva plavci (1 + 1) a čtyři tenisté. Největšími soupeři českých sportovců budou podle Svobody reprezentanti Španělska, Japonska a Portugalci. "Očekávám, že tyto výpravy si odvezou nejvíce medailí. Výhodou našich sportovců je, že důvěrně znají jednotlivá sportoviště,“ řekl Svoboda. 

Global Games se celkem zúčastní 1350 sportovců ze 34 zemí. Oproti prvním hrám, které se uskutečnily v roce 2004 v Švédsku, to znamená 30% nárůst v počtu účastníků. "Prvních Her se zúčastnila přibližně tisícovka sportovců. Byl to úspěšný podnik. Vše nasvědčuje tomu, že stejně úspěšný bude i druhý ročník v Liberci,“ řekl viceprezident výkonného výboru Mezinárodní sportovní federace pro osoby s postižením intelektu INAS-FID Bengt Lindstedt, který už přemýšlí nad dalšími ročníky.

„Všichni naši členové stojí o to, aby se organizovaly další ročníky. Už teď projevily zájem o pořádání dalšího ročníku tři země,“ sdělil Lindstedt. Kromě toho ujistil, že Global Games budou pokračovat i poté, co se sport intelektuálně znevýhodněných vrátí na paralympijský program. Tomu by tak mělo být již na paralympiádě v Londýně  2012.

Druhý ročník Global Games bude zahájen úvodním ceremoniálem 6. července od 20 hodin v liberecké Tipsport areně. Vstup na zahajovací ceremoniál stejně jako na všechna sportoviště po dobu konání Global Games je pro všechny diváky zdarma.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní