Rubriky:

Ostatní

Žokej Rája vyhrál v Chuchli tři dostihy

28. června 2009 18:24 - PRAHA

Žokejské zkušenosti Jana Ráji rozhodly dramatickou koncovku nedělního hlavního dostihu na chuchelském závodišti v Praze. Cenu AgroByškovice na 2200 metrů vyhrála hnědka Lady Jane, další pozice obsadili žáci Jan Verner a Tomáš Vraj v sedlech Neználka a Olmaii. Favorizovaný Dekolt se musel spokojit se čtvrtým místem.

 

Michaela Říhová, Právo

Na hluboké chuchelské dráze se postaral o pozdvižení už před startem spolufavorit Locarno, který ve startovacím boxu nechal žokeje Koplíka a nakonec bylo odstartováno bez něj. V cílové rovině se do čela prosadila Olmaia, vnější stopou ale zaútočili Lady Jane a Neználek. Pro Ráju s podceňovanou Lady Jane rozhodly až závěrečné metry.

"Věděli jsme, že je třeba útočit vnější stopou, kde dráha není rozbitá," uvedl Rája. "Dnešní dostih rozhodly zkušenosti žokeje," ocenil ho trenér Jiří Janda. "Klisna je bojovná a má sílu z tréninku v kopcích. Nyní pro ni ale budeme muset hledat větší dostihy, než s jakými jsme původně počítali." dodal.

Rája nakonec v průběhu odpoledne nastřádal celkem tři vítězství a stal se nejúspěšnější osobností pražského mítinku. Největší drama přineslo jeho prvenství v sedle Maklera v dostihu na 2400 metrů, po kterém se musela dostihová komise 20 minut radit, než potvrdila Rájův triumf.

Dostihový mítink v Praze-Chuchli:

Cena AgroByškovice (2200 m, 85.000 korun): 1. Lady Jane (ž. Rája, tr. Janda, maj. PVJ Consult), 2. Neználek, 3. Olmaia. Výrok: 1/2 - krk - 1/2. Čas: 2:28,02.

Rámcové dostihy:
I. Medrik (ž. Rája) - Ksiezna da Xian - First Jape,
II. Mikrop Fong (ž. Andrés) - Fabregas - Sapfo,
III. Neklis (am. Piruch) - La Tortura - Renard Argente,
IV. Nonchalance (ž. Chaloupka) - Vespehar - Prezioso,
V. Makler (ž. Rája) - Cabrio - Winkie.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní