Rubriky:

Ostatní

Talentovaný judista Krpálek své soupeře udolává fyzičkou

1. července 2009 12:30 - PRAHA

Talentovaný judista Lukáš Krpálek si na sebe poprvé oblékl kimono v šesti letech. Původně se přihlásil na karate, ale nakonec zjistil, že chodí na judo. Dnes je osmnáctiletý Krpálek nejen juniorským mistrem Evropy, ale i světa. A daří se mu už i mezi seniory. "Je to velký rozdíl. Jsem zvyklý na juniory a hned takhle přejít k chlapům nebylo jednoduché," přiznal v on-line chatu se čtenáři Sport.cz.

 

Sport.cz

Začátkem června se Lukáš Krpálek představil na závodě Světového poháru v Bukurešti. Ve finále porazil mistra Evropy z roku 2007 Maďara Daniela Hadfiho a mohl se radovat z vítězství. Dalšího úspěchu ve své první sezóně na seniorské scéně dosáhl před deseti dny na turnaji Evropského poháru ve slovinském Cejle. Na turnaj dorazilo přes čtyři sta judistů z šestatřiceti zemí a Lukáš Krpálek v kategorii do 100 kg opět nenašel přemožitele a odvezl si zlatou medaili. A že má takové výsledky, není divu, protože pilně trénuje.

"Snažím se trénovat dvakrát denně, ale ne vždy to jde, protože mám do toho školu.  Jinak když nemám závody, tak trénuji jak v posilovně, tak v kimonu. A před závody  skoro úplně vynechávám posilovnu a věnuji se více regeneraci," prozradil juniorský mistr světa.  "A po závodech jsem pak velmi rozlámaný a bolí mě celé tělo. Vzpamatovávám se z toho třeba i tři čtyři dny."

Odpovědi Lukáše Krpálka najdete zde.

A jaká je Lukášova nejoblíbenější technika? "Mojí oblíbenou technikou je fyzička. Od té se všechno odvíjí, teprve poté následují chvaty. Já jsem takový, že kolem toho soupeře poskakuji a udolám ho fyzičkou. Těžší soupeři ji totiž moc nemají." Strach ze soubojů ale má. "Vždy, když jsem bojoval, tak jsem měl strach. A asi už vždycky budu."

Kdyby ale nebylo Lukášovy maminky, tak dnes nemáme tak talentovaného judistu. "Měl jsem už několikrát chuť skončit. Jednou jsem to už udělal. Maminka mě ale  přemlouvala, abych zase začal a teď jsem za to rád," svěřil se.

V osobním životě ale svých judistických schopností nevyužívá. "Moc to nevyužívám, protože se moc do konfliktů nedostávám. A když náhodou ano, tak všechno jde vyřešit jinak než bitkou," prohlásil na další dotaz čtenáře. A co má nejlepší judista uplynulého roku rád? "Nejraději mám jídlo. Co přesně, to už mi je jedno," odpovídal na další otázku s úsměvem na tváři.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní