Rubriky:

Ostatní

Boxer Konečný se rozhodl přestoupit do vyšší váhové kategorie

7. července 2009 15:19 - PRAHA

Jen lukrativní nabídka na "velký" zápas by mohla změnit rozhodnutí nejlepšího českého profesionálního boxera Lukáše Konečného přestoupit do střední váhové kategorie.

 

ČTK/DPA

Někdejší dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa v pátek v Hannoveru porazil ve svém prvním duelu po přestupu ze superwelterové váhy Christophe Karagoze z Francie a následně se rozhodl, že už by chtěl boxovat pouze v kategorii do 72,58 kg.

"Myslím si, že to bylo v pohodě. Vyšší váha mi sedí více a jsem rozhodnutý v ní pokračovat," řekl Konečný ČTK. Karagoze porazil k.o. v osmém kole a připsal si jubilejní 40. vítězství v profesionálním ringu.

Do nižší váhové kategorie by se vrátil pouze v případě nabídky na velký titulový zápas, například na odvetný souboj s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem o pás světového šampiona organizace WBO. "Nepředpokládám, že taková nabídka přijde," přiznal třicetiletý boxer, jehož přestup výše již schválil i manažer Ulf Steinforth a trenér Dirk Dzemski.

Premiéru ve střední váze Konečný zvládl i přesto, že ho od třetího kola braly křeče v lýtkách pravé i levé nohy. "Myslel jsem, že zápas nedoboxuju. Nemohl jsem se pohybovat po špičkách, nedokázal jsem se zapřít o nohy a tím pádem dát tvrdý úder. Můj pohyb po ringu byl komický," uvedl Konečný. Jeho stav se v sedmém kole zlepšil a v následujícím se mu podařilo soupeře třikrát tvrdě zasáhnout tak, že musel být počítán a rozhodčí následně duel ukončil.

Přesnou příčinu problémů s lýtky ústecký boxer nezná a chystá se na lékařské vyšetření k některému ze specialistů. "Podobné problémy mám už asi rok a půl. Většinou jen při tréninku. Ještě nikdy mě ale nevzaly obě nohy současně," řekl Konečný, který nyní odpočívá a věnuje se rodině. Další zápas by měl absolvovat až v říjnu nebo listopadu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní