Rubriky:

Ostatní

Živě

Kasparov s Karpovem usednou v rámci výročí znovu za šachovnici

9. července 2009 16:55 - MOSKVA

U příležitosti pětadvacetiletého výročí vzájemného souboje o titul mistra světa usednou za šachovnici znovu ruští velmistři Anatolij Karpov a Garry Kasparov. Při zářijové exhibici ve Valencii sehrají legendy tohoto sportu minimálně osm partií.

 

PRÁVO/Dorian Hanuš

"Je pěkné, že si španělská federace na toto jubileum vzpomněla. Bude to něco jako výlet do mých mladých let," uvedl šestačtyřicetiletý Kasparov pro agenturu Interfax. Dlouholetý mistr světa ukončil profesionální kariéru v roce 2005 a věnuje se více politice. I jeho o dvanáct let starší rival Karpov hraje spíše exhibice.

V památné bitvě o titul mistra světa se oba ruští velmistři utkali v letech 1984-85 celkem v 48 partiích, z nichž tři vyhrál Kasparov a pět Karpov. Duel zůstal nedohrán, titul mistra světa se stěhoval do rukou Kasparova až o několik měsíců později.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.