Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Z vraždy boxerského šampióna Gattiho byla obviněna jeho žena

13. července 2009 11:49 - RIO DE JANEIRO

Brazilská policie obvinila z vraždy bývalého profesionálního mistra světa v boxu Artura Gattiho jeho manželku. Sedmatřicetiletý Kanaďan byl v sobotu nalezen mrtev v letním bytě v přímořském letovisku Porto de Galinhas. Na hlavě a krku měl drobná poranění a stopy po škrcení. Na místě byla nalezena kabelka, jejíž ramínko bylo od krve.

 

Reuters

Policie hned následující den zatkla boxerovu brazilskou manželku Amandu Rodriguesovou, která tělo našla. "Je jedinou podezřelou," řekl agentuře Reuters mluvčí policie v Recife, kde je třiadvacetiletá žena ve vazbě.

K jejímu zadržení vedly policisty rozpory v její výpovědi, když nebyla schopna vysvětlit, jakto že si deset hodin nevšimla manželovy smrti, přestože byla ve stejném apartmá.

Manželé, kteří dorazili do Brazílie na měsíční dovolenou i s ročním synem, se podle svědků po večeři pohádali. Gatti byl prý opilý a s manželkou se popral, což Rodriguesová u výslechu přiznala. Tvrdila však, že boxer odešel do apartmá sám, kde ho zabil někdo jiný.

Zavražděný boxer Arturo GattiZavražděný boxer Arturo Gattifoto: ČTK/AP/Mary Godleski

Kanadsko-brazilský pár byl podle zjištěný policie mimořádně žárlivý a v jejich vztahu se objevovaly čím dál větší problémy.

Italský rodák Gatti ukončil v roce 2007 kariéru, během níž se stal v roce 1995 světovým šampionem organizace IBF v první lehké váze do 59 kg. O devět let později získal i pás WBC v lehké welterové váze do 63,5 kg. Mezi profesionály vyhrál 40 z 49 zápasů a jednatřicetkrát zvítězil k.o.

V ringu se utkal i s hvězdami typu Floyda Mayweathera a Oscara de la Hoyi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní