Rubriky:

Ostatní

Evropské střelce vede ruský miliardář

14. července 2009 09:23 - PRAHA

Ruský miliardář Vladimír Lisin byl na kongresu v Osijeku zvolen novým prezidentem Evropské střelecké federace.

Nadpoloviční většina pro něj pomyslně zvedla ruku, hlasující se rozhodli pro program, nabízející větší přínos finančních prostředků pro střelecký sport, jeho přiblížení divákům a zatraktivnění pro televize. Právě on dotuje finanční odměny za medaile na mistrovství světa i Evropy.

Jako viceprezident světové federace, kterým se stává automaticky, pak chce prosadit každoroční MS ve všech disciplínách a změnu přidělování účastnických míst pro OH. Dosud se světové šampionáty v kulových a vzduchových zbraních střílely jednou za čtyři roky.

Ve volbách šéfa ESC Lisin rozdrtil Itala Luciana Rossiho. Ve funkci šéfky evropské federace tak skončila Norka Unni Nicolaysenová a místopředsedou už není Chorvat Tomislav Šepec. Do prezídia neprošel český zástupce Josef Veverka.

„Už se naštěstí podařilo zažehnat problémy kolem březnového mistrovství Evropy ve vzduchovkách v Praze, které někteří účastníci označovali za neregulérní,“ naznačil šéf české výpravy Vladislav Šaňák, že jméno Česka není ve střeleckém světě zrovna bez poskvrny.

„V úterý začínají soutěže v běžícím terči a juniorských puškových disciplínách. Renovovaná osijecká střelnice je perfektní, organizačně vše klape. V pondělí dorazilo naše družstvo puškařů Varga, Bečvář, Jeřábek, které je tu nejstarší a obhajuje zlato v malorážce na 60 ran vleže. Na šampionátu startuje rekordní počet 1130 reprezentantů ze šestačtyřiceti evropských zemí,“ dodal Šaňák.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní