Juniorské puškařky získaly na ME týmové stříbro

OSIJEK

Družstvo českých juniorských puškařek získalo v úvodním soutěžním dnu mistrovství Evropy v Osijeku stříbrné medaile ve střelbě ze sportovní malorážky vleže. Iva Růžičková, Veronika Vavrošová a Nikola Mazurová dnes v Chorvatsku nestačily jen na Švédky, které vytvořily výkonem 1771 bodů juniorský světový rekord. Seveřanky o bod vylepšily devět let staré maximum slovenských střelkyň z ME v Plzni.

Český tým zaostal za vítězkami o šest bodů, osm jich měl k dobru oproti třetím Rakušankám. Lídrem družstva byla Růžičková, jež nástřelem 591 kruhů skončila pátá a jen jeden bod od stříbra. Titul získala Polka Joanna Nowakowská výkonem 594.

Juniorům se střelba z libovolné malorážky vleže nevydařila a Adam Hrabovský, František Skalík a Jan Šůna skončili osmí. Individuální i týmový titul získal Nor Kristoffer Skjelland.

Po polovině soutěže ve střelbě na běžící terč patří druhé místo zkušenému Miroslavu Janušovi. Před středečními rychlými běhy zaostává o jediný bod za Rusem Dmitrijem Romanovem.