Ecclestone předal MOV pochodeň, s níž Ali zapálil oheň v Atlantě

21. července 2020 20:37 - Lausanne

Bývalý dlouholetý šéf formule 1 Bernie Ecclestone předal při návštěvě sídla Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne šéfovi MOV Thomasi Bachovi originál pochodně, s níž legendární boxer Muhammad Ali zapálil oheň při zahájení OH 1996 v Atlantě.

 

Twitter@FortuneMagazine, Twitter

"Pro mě osobně byla velká čest, když jsem tuto unikátní pochodeň našel. Není pro ni lepší místo než MOV," uvedl devětaosmdesátiletý britský miliardář Ecclestone.

Bach označil artefakt za ikonu olympijských her. "Myslím, že všichni v olympijském hnutí mají stále před očima obrázek Muhammada Aliho, jak už trpěl Parkinsonovou chorobou, ale stál tam, hrdě držel olympijskou pochodeň a poté zapálil oheň," řekl šéf Mezinárodního olympijského výboru Bach, jenž se bude příští rok ucházet o znovuzvolení.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.