Rubriky:

Ostatní

Vitalij Kličko bude obhajovat titul WBC proti Američanu Arreolovi

6. srpna 2009 09:13 - LOS ANGELES

Ukrajinský boxer Vitalij Kličko souhlasil, že bude obhajovat titul profesionálního mistra světa těžké váhy organizace WBC v souboji s Chrisem Arreolou. Osmadvacetiletý Američan s mexickými kořeny tak nahradí Angličana Davida Hayeho, který dal přednost souboji s Nikolajem Valujevem. K utkání má dojít 26. září v losangeleském Staples Center. Agentuře AP to potvrdil Arreolův promotér Dan Goossen.

 

Ina Fassbender, Reuters

Osmatřicetiletý Kličko, který se loni vrátil po čtyřech letech do ringu, bude favoritem. Dosud prohrál pouze dvakrát z 39 zápasů. Z toho 36 duelů vyhrál po knokautu soupeře.

Arreola, přezdívaný "Noční můra", však věří, že dokáže zkušenějšího soupeře porazit a prodloužit svou sérii neporazitelnosti na 28 zápasů. Z toho 24 duelů vyhrál KO. "Chci být prvním mexickým Američanem s profesionálním titulem mistra světa," uvedl Arreola.

Kličko v Arreolově domovině Los Angeles dosud bojoval dvakrát. V roce 2003 tam prohrál duel s Lennoxem Lewisem, o rok později porazil Corrie Sanderse a získal titul WBC.

Arreolovi by mohla pomoci zkušenost s Kličkovým mladším bratrem Vladimirem, kterému v roce 2003 dělal tréninkového sparingpartnera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní