Rubriky:

Ostatní

Boxer Konečný si změnu pochvaluje

6. srpna 2009 16:17 - PRAHA

Jen pozitivní poznatky má český profesionální boxer Lukáš Konečný po přestupu do vyšší hmotnostní kategorie. „Přemýšlel jsem o tom poslední tři nebo čtyři roky. Zkusil jsem si už i testovací zápas, který byl celkem úspěšný a stoprocentně jsem se rozhodl pro změnu,“ poznamenal 31letý borec, jenž z váhy do 69,80 kg přešel do hmotnosti do 72,60 kg.

„Na úvod mě prověřil počátkem července Francouz Karagoz. Kromě křečí, za které nemohl soupeř, bylo všechno v pohodě. Cítil jsem se rychlejší a byl jsem se svým výkonem naprosto spokojený. Rád bych, aby to pokračovalo dál,“ líčil Konečný, který ještě nemá jasno, kdy se v nové kategorii znovu představí.

„Ideální by byl nějaký zápas na přelomu září a října, abych si ještě trošku užil dovolenou a měl dostatečný čas na přípravu. Pro mě už nemá cenu boxovat o nějaké druhořadé tituly. Chci se soustředit na boje o profesionálního mistra Evropy a světa,“ nastínil Konečný. Lákaly by ho ale přípravné duely v Německu. „Někteří borci působí nedaleko od mého tréninkového sídla v Magdeburgu a nemělo by být složité domluvit nějaký souboj s nimi,“ uvažoval boxer.

Existuje varianta, že by se přece jen vrátil o kategorii níž? „Jedině, kdyby se povedlo zorganizovat odvetu s Ukrajincem Dzindzirukem. To bych usilovně shazoval, i když by to bylo těžké. Ale dávám tomu tak patnáctiprocentní naději,“ pravil Konečný.

V těchto dnech pořádá v Ústí nad Labem II. boxing camp za účasti 23 mužů a jedné ženy. „Připravil jsem pro ně třífázové tréninky hlavně se zaměřením na techniku, do programu patří i rehabilitace a přednášky. Nejmladšímu účastníkovi kempu je patnáct let, nejstaršímu třiatřicet,“ dodal.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní