Rubriky:

Ostatní

Paralympijský reprezentant Ježek se připravuje na MS na Lipně

13. srpna 2009 11:47 - PRAHA

Držitel zlatých paralympijských medailí ze tří posledních her Jiří Ježek zahajuje přípravu na další olympijský cyklus. „Ač se to zdá ještě daleko, tak Londýn se rychle blíží,“ říká na začátku paralympijského cyklu pražský rodák, který po úspěších v Sydney, Athénách a Pekingu pojede v Londýně bez stresu z případného neúspěchu.

 

Sport.cz

„Do Londýna si to pojedu hlavně užít. Sice budu chtít uspět, ale přeci jenom věk člověk nezastaví a už jsem tím sportem, ne unavený, ale přeci jenom opotřebovaný. Spíš tam pojedu dát ze sebe své maximum a budu chtít tu svojí kariéru zakončit. Třeba ne tím nejlepším výsledkem, ale alespoň ty soupeře potrápím, abych jim ten jejich případný úspěch trochu znepříjemnil.“dodává Ježek.

Český paralympionik Jiří JežekČeský paralympionik Jiří Ježekfoto: Sport.cz

Paralympijské hry v Londýně jsou však přeci jen ještě daleko a tak je pro Ježka bližším cílem světový šampionát, který se koná v září v Itálii. Po jarním zranění, kdy se potýkal se zlomeninou žeber, se svěřenec trenéra Viktora Zapletala vrhl do tréninku. Ten v těchto dnech vrcholí v malebném prostředí lipenské nádrže.

„S manželkou jsme zde strávili týden dovolené a doslova mi to prostředí učarovalo. Tak jsem tu zůstal i na přípravu před šampionátem. Je tu vše co potřebuji - od silnic s minimálním provozem, přes bikepark, kde piluji techniku jízdy, až po bazén či možnost masáží,“ pochvaluje ji paralympionik prostředí ve Ski parku Lipno.

Český paralympionik Jiří JežekČeský paralympionik Jiří Ježekfoto: Sport.cz

Ale myšlenky rychle obrací k blížícímu se vrcholu letošní sezóny, k mistrovství světa v Itálii. Tam ho bude čekat obhajoba úspěšného vystoupení z loňského Pekingu. „Je to zavazující a já se pokusím potvrdit ty pozice, které jsem získal. Příprava tomu zatím i přes jarní problémy odpovídá.“

Petr Bürger, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní