Rubriky:

Ostatní

Americký fotbalista Vick dostane druhou šanci ve Philadelphii

14. srpna 2009 10:03 - NEW YORK

Rozehrávač Michael Vick dostane druhou šanci. Hráče amerického fotbalu, jenž si odpykal trest na 19 měsíců vězení za organizování ilegálních psích zápasů a zabíjení psů, angažovala pro nadcházející sezónu Philadelphia Eagles.

Devětadvacetiletý Vick podepsal s klubem dvouletou smlouvu. "Lidé, kteří projdou očistným procesem, si zaslouží druhou šanci," řekl trenér Eagles Andy Reid v televizi po přípravném utkání s tím, že věří, že se bývalý slavný hráč týmu vyplatí. "On je stále jedním z nejlepších, pokud hraje americký fotbal," řekl Reid na Vickovu adresu.

V první sezoně by si Vick měl podle FoxSports.com vydělat 1,6 milionu dolarů, v případě pokračování bude pobírat 5,2 milionu.

Před uvězněním hrál Vick v Atlantě, která mu měla za deset let zaplatit 130 milionů dolarů, ale klub mu letos v červnu kontrakt zrušil. V červenci vedení NFL oznámilo, že se Vick může do soutěže podmínečně vrátit a podepsat smlouvu s jakýmkoli klubem.

V dresu Philadelphie může jednička draftu NFL z roku 2001 ještě před začátkem ligy odehrát závěrečné dva přípravné zápasy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní